Wpis z mikrobloga

@Zsim: Ja mam gliniastą ziemię, więc sądzę, że i tak musiałabym kupić ziemię dla borówek, bo lubią ziemię kwaśną. Póki co dopiero chcę się zabrać za sadzenie i dlatego też pytam ile tej ziemi kupić. Bo nie chcę, aby po dwóch tygodniach mi padła :/
@Neko-chan51: Kup kastrę budowlaną okrągłą, np. 65 l. Zrób kilka dziurek w dnie co by woda nie stała. Wkop ją w ziemię. Wymieszaj kwaśny torf z ziemią do borówek, roślin iglastych 50:50, wsyp do kastry. I w to posadź borówkę.
@Neko-chan51: przydałoby się żebyś znała ph gleby bo to zmienia proporcje tego ile ziemii rodzimej można użyć. Dołek z 1m średnicy, 50-60cm głębokości. Wypełnić proporcje mniej więcej 1/3 torf kwaśny, 1/3 trociny, kora drobna (najlepiej przekompostowane) igliwie z lasu, 1/3 może być ziemia rodzima (jak glina to możesz część zastąpić piaskiem, Jak wysokie ph ziemii rodzimej to mniej jej używasz a dajesz więcej piasku, torfu i trocin).
Jeśli ci się nie
@Neko-chan51: Jak masz małą, niehartowaną z wysiewu to mozesz poczekać do końca przymrozków, jak ze szkółki gdzie i tak stała na zewnątrz to sadz, nic jej nie będzie. Ewentualnie można nakryć włókniną ale nie ma takiej potrzeby. Tylko i to i to po tych przymrozkach której teraz idą :D