Wpis z mikrobloga

@Xing77: PiS wygasił pożar przed wyborami i niby zamienił ćwiczenia miesięczne, na weekendowe dla tych, co w wojsku nie byli. Tylko sprawa wygląda tak, że osoba, która w wojsku nie była idzie na te ćwiczenia weekendowe i na nich składa przysięgę. Czyli po nich jest już traktowana jakby w wojsku była i następnym razem nikt nie będzie płakał, że biorą cywili na miesięczne szkolenie bo to już nie bedą cywile.
@renkaboga: Było to do przewidzenia, że będą się starać uśpić naszą czujność i akurat ludzie powinni zwracać uwagę na to co się dzieje i mieć rękę na pulsie. Skąd wiesz że to tylko weekendowe jeżeli ludzie otrzymywali wezwania na miesiąc już wcześniej?
Przez weekend nie da się niczego nauczyć, więc to tym gorzej właśnie dla ludzi, bo tak to państwo będzie mogło takich ściągnąć w każdej chwili.
Orientujesz się może czy
@Xing77: bo zorganizowali konferencje, na której ogłosili że dla cywili będą ćwiczenia weekendowe. Nawet było kilku wykopków z Sieradza, którzy najpierw dostali wezwania na 33 dni i kilka tygodni po tym, jak temat trafił do mediów te powołania na 33 dni zostały wycofane.
Natomiast w świetle prawa wygląda to tak, że mogą powołać praktycznie każdego chłopa z kategorią A nawet na 3 miesiące ćwiczeń w każdym roku. Pytanie tylko jak wojsko
@renkaboga: No właśnie. Najgorsza to jest niepewność. I coś mi się widzi że będą nie tylko tym z A zawracać gitarę.
A te ćwiczenia weekendowe to nie miały być dla żołnierzy rezerwy, a nie cywili? No bo tak na logikę, co komu po dwóch dniach jak nie miały żadnej styczności z wojskiem? Z tego co wiem to ten temat był już od początku dość zagmatwany.
Dużo osób jednak nieufnie do tego
@Xing77: nie, właśnie dla cywili miały być weekendowe, a dla żołnierzy dwa-trzy tygodnie. Generalnie żołnierze rezerwy cwiczą od 2015, cywile w tym roku mają iść pierwszy raz.
@renkaboga: Ja znam taką wersję że dla cywili miały być miesięczne bądź cykliczne, a dwa dni to na później celem złożenia przysięgi.
Z tego co wiem to Twoja wersja była omawiana na samym początku w grudniu, ale jakoś nieufnie ludzie do tego podeszli.
Odpisz na PW.
@Xing77: Dowiedziałem się jeszcze jednej rzeczy w międzyczasie, bo miałem bana na wykopku. 'Ćwiczenia' jako takie są dla ludzi z przydziałem mobilizacyjnym więc najpierw musicie dostać przydział mobilizacyjny, a dopiero później ewentualne ćwiczenia.
@NPC2137: Ale o tym było wiadome już od jakiegoś czasu że w tym roku tak ma to wyglądać. Ludzie się bardziej obawiają co będzie dalej, zwłaszcza po wyborach.
No i dlaczego piszesz per „Wy", jeżeli w zasadzie wszystkich się to tyczy?
I w ogóle podejrzanym jest że temat coś ucichł, a jeszcze nie tak dawno cały wykop tym żył. To typowa zagrywka dla zmylenia ludzi.