Wpis z mikrobloga

Niedługo będę szukał roboty jako junior admin/devops, zdalnie.
Przygotowywać się na rozmowę kwalifikacyjną całkowicie po Angielsku i ewentualnie mówić w Polglish gdy będzie trzeba, czy rozmowy techniczne zazwyczaj są po Polsku, a Angielski jest sprawdzany bardziej jako casual talk?

#pracait #it #programista15k #informatyka
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@xdTM: No dlatego pytam co występuje wcześniej. Ciężko mi wytłumaczyć po Polsku coś, czego nauczyłem się po Angielsku
  • Odpowiedz
  • 1
@xdTM: Miasto zadupie w Lubelskim (po dostaniu pracy się przeprowadzam, prawdopodobnie do Warszawy).
W miarę umiem linux+bash, docker, trochę Kubernetesa i EKSa, AWS, terraform, podstawy pythona+go (nie znam frameworków), bazy danych na poziomie studiów. Część z wymienionych jeszcze będę szlifował bardziej pod wymogi/pytania na rozmowę kwalifikacyjną.
Na ten moment kończę dokształcać się z sieci, zamierzam zacząć uczyć się gitlaba
  • Odpowiedz
@Kamero: imo masz potencjał, teraz tylko na luzie podejdź do rozmowy.
Na devopsow jest giga ssanie więc dasz radę na pewno
  • Odpowiedz
  • 0
@xdTM: Dzięki, akurat swoich umiejętności miękkich jestem dosyć pewny, bardziej się zastanawiam jak chętnie wezmą kogoś bez doświadczenia. CV mam zamiar zacząć składać gdzieś w maju
  • Odpowiedz
@Kamero: jeśli jest po angielsku to nie próbuj się posiłkować polskim jeśli będzie ciężko znaleźć słowa. Musisz sobie poradzić po angielsku, bo w pracy też będziesz musiał
  • Odpowiedz