Wpis z mikrobloga

#macos
Witam kolegów, pewnie od jutra wejdę w świat #macos i tak doczytałem się, że nie można nic zapisać na dyskach z NTFS - przerobiłem wszystkie dyski i pendrivy na exFAT. Natomiast jeden dysk sieciowy musi zostać w NTFS bo inaczej router go nie widzi. Który program będzie najlepszy i najłatwiejszy do zarządzania tym dyskiem? Bawić się w darmowe? Czy jednak zapłacić za Paragona?

Ewentualnie jakbyście mieli jakieś porady dla nowicjusza chętnie przeczytam ;) Pozdrawiam.
  • 6
Natomiast jeden dysk sieciowy musi zostać w NTFS bo inaczej router go nie widzi. Który program będzie najlepszy i najłatwiejszy do zarządzania tym dyskiem? Bawić się w darmowe? Czy jednak zapłacić za Paragona?


@Dudek89: Ale przecież dysk sieciowy leci po samba / NFS czyli klient ma #!$%@? na system plików. W moim NASie wszystkie dyski są na EXT4.
@L3gion: @barrus89 działa ładnie ten dysk sieciowy, mogę kopiować na i z niego. Dziękuje koledzy za pomoc. Fajnie to smiga ogólnie, na razie mnie skroty do pasji doprowadzają ale ponad 20 lat windowsa nie wyjdzie z czlowieka z dnia na dzien :D. Przygodę z gwarancją mialem ale tez dobrze sie skonczylo
@Dudek89: ja się przerzuciłem na format exFAT - zamiast NTFS - do dysków przenośnych i pendrive. Działa na wszystkim czego używam bez dodatkowych sterowników (mac, PC win7, win10, TV).

Lubię macOS ale niektóre rzeczy czy czynności są dla mnie kompletnie nielogiczne po prawie 20 latach windy (od 3.11) ale idzie się przyzwyczaić :) trzeba tylko chcieć