Wpis z mikrobloga

Mirki weźcie mi wytłumaczcie jedną rzecz. NATGAS nisko - postanowiłem coś tam kupić, a że nie chce ruszać CMD, bo łapki może pourywać, znalzłem na XTB ETF NGAS.UK. Ten ETF to WisdomTree Natural Gas ETC (USD) oparty na Bloomberg Natural Gas Subindex Total Return (previously DJ-UBS).
I teraz ja sprawdzam na etfdb tego Bloomberga to wyskakuje info, że to nie ETF tylko ETN na gaz. Contango na gaz za pół roku jest jakieś 4,5%, czyli na dzień dobry mam tyle straty. Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi? Czy ja jakoś źle to zrozumiałem?

#gielda #xtb
  • 6
@KrowkaAtomowka: Właśnie to próbuję ustalić. Poczytaj sobie co to jest efekt Contango i jak wpływa na kontrakty terminowe na surowce. Chciałym, żeby ktoś mądry mi wyjaśnił te pytania co zadałem, bo nie mogę tego sam rozgryźć.

@czpiej97: Na razie jeszcze nic nie kupiłem. A mógłbyś rozwinąć co złego wkleiłem?
@KrowkaAtomowka: nie grzebałem więcej.. Na razie nie kupiłem, może w tym tygodniu coś jeszcze będe szukał, bo nie chcę się wkopać. Tu na wykopie coraz więcej memow niż jakiejś rzeczowej wiedzy..