Wpis z mikrobloga

@majk3l: nie obraź się majkel ale do #!$%@? wacława kto normalny wali w 3060ti ustawieniami ultra mając 8gb vramu i jeszcze doprawia to RT, jak ktoś nie ma gwoździa w głowie to nawet idzie na tej karcie 4k z dlss na med/high pograć a w 1440p w 120fps
@ReeceWithouterpoon: no wiadomo, że to 0.1% przypadków, ale sam fakt, że już można wymusić takie wyniki i to na karcie której głównych chłytem jest niesławny RT, który jednocześnie powoduje takie efekty.

Zatem nie obrażaj się Reese, ale niektórzy do tej pory mówią, że 6GB to absolutnie wystarczająca ilość :-D
Niektórym to i 3GB w GTX 1060 nie przeszkadzało...

majk3l - @ReeceWithouterpoon: no wiadomo, że to 0.1% przypadków, ale sam fakt, że już...

źródło: reece

Pobierz
@majk3l: RT nie istnieje, nie może skrzywdzić moich FPSów!
Ale na dzień dzisiejszy kupowałbym minimum rx6800 bo wiele suwaków można przesuwać w lewo ale tekstury mają być #!$%@? w kosmos bo to one głównie wpływają na odbiór gry.
3060ti jest królem kart z 8gb ram xD
3060ti/Ryzen 5800x


@bonus: no ale serio nie musisz mnie przekonywać, że właścicielom RTXów z 8GB RAMem jeszcze długo ciężko będzie się pogodzić z rzeczywistością. No i będą chodzić, zaprzeczać, zawsze będzie wina developerów, źle zoptymalizowanych gier i takie tam ( ͡ ͜ʖ ͡)
bez maxowania ustawień.


@bonus: czyli zaprzeczasz, że na posiadanym przez Ciebie 3060Ti nie da się grać w niektóre gry w max ustawieniach w QHD?
Zaprzeczasz, że trzeba zjeżdżać z ustawieniami grafiki z ultra na high czy też wyłączać RT?
I to w takiej karcie jak 3070Ti który jeszcze niedawno kosztował prawie 4 kloce... nieźle ta Nvidia sobie zagrała ...
majk3l - >bez maxowania ustawień. 

@bonus: czyli zaprzeczasz, że na posiadanym przez...

źródło: RE4

Pobierz
@majk3l: Po pierwesze granie na Ultra nie ma sensu, a te testy są robione na ultra.
Druga sprawa, aktualnie na rynku są z 3 duże nieoptymalizowane tytuły: Hogward, RE4 i LoU - reszta gier i nowych tytułów ma wymagania na VRAM w okolicy 5-7gb (na ultra xD)
Trzecia sprawa to DLSS

Więc tak uważam, że to bardzo solidna karta do grania w 2560x1440

Z resztą widać to po generacji odpowiedz sobie
bonus - @majk3l: Po pierwesze granie na Ultra nie ma sensu, a te testy są robione na ...
każdy ma kupić kartę za 6k zł i mieć 16gb VRAM


@bonus: widać, że jesteś zamknięty w swojej RTXowej bańce, bo nie wiem czy wiesz, ale najtańsze GPU z 16GB VRAMu kosztują 2.5 klocka i to myślę, że już od ponad roku :-)

RTX 3070Ti od początku powinna być sprzedawana z 16GB RAMu i to w tej cenie w której ciągle jest sprzedawana. Jak widać było to możliwe, tylko polityka nie
@majk3l: No tutaj trochę się zgodzę. Myślę, że masz trochę zamkniety umysł na jakieś słupki i Ultra xD

Ale jak mówię, Hogwaert Legacy 1440p na High ma 63fps.... z DLSS nawet 70fps

Gdzie 6700xt odpowienik 3060ti ma 66fps - co nie jest nie wiadomo ile więcej.

I gdzie tu spisek?
bonus - @majk3l: No tutaj trochę się zgodzę. Myślę, że masz trochę zamkniety umysł na...
Hogwaert Legacy 1440p na High ma 63fps


@bonus: no cieszę się, ale głównym

każdy ma kupić kartę za 6k zł i mieć 16gb VRAM


@bonus: jeszcze odniosę się do tego, że GPU z 16GB VRAMu kosztują 2.5 klocka i to myślę, że już od ponad roku :-) Zresztą można sobie sprawdzić na #gpuacl
6700XT z 12GB RAMu, czy nawet RX 6700 10GB za 1.5k zł są jednak jakoś bardziej spójną