Wpis z mikrobloga

Planuję oświetlić salon oraz przedpokój dwoma prostokątami zrobionymi z LED (jeden profil). Ma być to główne i w przypadku przedpokoju jedyne źródło oświetlenia. W salonie będzie wisiał jeszcze żyrandol. Dodatkowo przez środek aneksu kuchennego przebiegać będzie linia LED wspomagana tylko ledem podszafkowym i trzema wiszącymi lampkami nad wyspą. Profile itd. są już zamontowane, teraz czas na zakup taśmy. Która najlepiej nada się do tego celu?
Myślałem nad 2538 120diod/metr lub 5050 60diod/metr. Wiem, że jeszcze lepszym wyborem byłaby 5630, ale niestety nie ma dostępnych z technologią CCT (zmiana ciepła), a na tym mi zależy.

#led #oswietlenie #elektronika #elektryka #budowadomu
  • 2
@rafoxds: Jak planujesz umieścić te paski ledowe na suficie? Skąd pewność, że dadzą odpowiednią ilość światła w całym pomieszczeniu? Jaki będą miały kąt świecenia? Bo rozumiem z opisu, że paski mają służyć jako główne oświetlenie. Jakie parametry świetlne mają te paski? Jeśli to jakieś chińskie paski z Ali ze słabym CRI, to w kuchni, salonie czy nawet w przedpokoju do oświetlania zdjęć na ścianie okaże się, że dają gówniane światło i