Wpis z mikrobloga

@Simfecstio: właśnie dobry mem, bo paleontologia podważa Biblię i Boga. Według Biblii Bóg stworzył Ziemię na której ulokował życie i zaczął od ogrodu Eden, czyli raju, w którym zwierzęta nie zjadały się, żyły w zgodzie ze sobą, a potem z ludźmi. Gdy Adam i Ewa nie posłuchali Boga i zeżarli owoc, to szatan zaczął mieć wpływ na wszystko co żyje i dlatego zwierzęta są teraz względem siebie okrutne. A nauka udowodniła
Sandrinia - @Simfecstio: właśnie dobry mem, bo paleontologia podważa Biblię i Boga. W...

źródło: IMG_20230403_071342

Pobierz
@Sandrinia: ale wiesz, że teoria ewolucji jest zaakceptowana przez Kościoł? Jeszcze napisz że Noe na pewno by nie zabrał na statek zwierząt każdego gatunku.
Wy serio myślicie że tak banalne i oczywiste niespójności Biblii z rzeczywistością obalają istnienie Boga? Są ciekawsze niespójności wiary katolickiej z Biblią, na których się warto skupiać.
@gabrysr1997: nie byłam katoliczką, przedstawiłam to z perspektywy byłego ŚJ. Dla kogoś, dla kogo Biblia jest autorytetem, słowem od samego Boga (czyli nie tylko dla ŚJ, jest też masa katolików którzy mimo wszystko odrzucają ewolucję), argument o zjadających się dinozaurach może być kluczowy.
@Simfecstio Jezus nie jest Bogiem, jest synem Bożym. Jeśli dobrze interpretuje teologię i tym podobne gówna, Jezus Chrystus był jakby reprezantem ludzi, dlatego np. "umarł za nasze grzechy". To czego w kościele Ci nie za bardzo powiedzą, albo nie chcą ale z nauk religii idzie to wywnioskować, Bóg jest istotą która nasze małe móżdżki nie pojmują, a każda religia wierzy w tego samego Boga tak naprawdę. Z tym że u nas był
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@barretina_po_bananie:

Boga wymyślili ludzie. Ludzie nie żyli w czasach dinozaurów. Nie ma za co.

Ło panie, tak to ma sens faktycznie. No ale jednak nikt nie wie czy Bóg jest czy nie ma ;) Jestem agnostykiem, może żyjemy w symulacji i Bogiem wtedy będą twórcy symulacji. Może jesteśmy jakimś eksperymentem, cyklicznym jak życie wszechświata a te miliardy lat to oni sobie suwaczkiem przesuwają. Myślę, że jest tyle możliwości, że ciężko byłoby
@Simfecstio: zakładasz że może to, może tamto... wystarczy poznać fakty naukowe (a nie science-fiction) i przeczytać Biblię (jeżeli nie uznaje się jej za źródło wiedzy o tym kim jest Bóg, bądź źródło religii chrześcijańskiej, choć to absurdalne, to można zapoznać się chociaż z katechezą KK; bo jeżeli Bóg istnieje, to skąd masz dowiedzieć się jaki jest?), oraz porównać to ze sobą - chyba nie znam lepszego przepisu na zostanie ateistą.

Zapoznanie
@Sandrinia: Czytałem biblie, zarówno nowy jak i stary testament. Nie wyklucza, myślę, że troche masz ograniczone horyzonty, bez urazy. A co jak człowiek stworzy jakiś nowy orgaznim? Co wcale nie jest takie trudne. Ciągle całkiem wiarygodną hipotezą jest hipoteza panspermii. Ale to i tak nie wyjaśnia "początku". Tylko tyle, że ktoś te ziarno życia zasiał. Bogiem możemy być my sami w stosunku do innych. Jeżeli wierzysz lub nie w Boga jako
@Simfecstio: ale nie stworzył jak do tej pory ( ͡° ͜ʖ ͡°) mnie przekonuje nauka, jest dla mnie dowodem na nieistnienie Boga, niezależnie czy w postaci duchowej, czy cielesnej. Mówisz że nie mam dowodu, ale prawda taka, że Ty nie masz go tym bardziej, tylko gdybasz ( ͡º ͜ʖ͡º)