Wpis z mikrobloga

Chyba czas na wymianę starego macbooka pro na nowy. Który z #macbook polecicie do podstawowych zastosowań - surfowania po necie, streamingów, słuchania muzyki (głównie przez BT), edycji tekstu, zarządzania plikami itp.?

Z tego co mi się wydaje, to tym razem lepszy niż MacBook Pro byłby Air. Mam rację? Jaki chip? M1, M2?

#apple #macos #macbook #macbookpro #macbookair
  • 3
@km00787: Air jest lepszy, bo wentylator się nie zużyje i nigdy nie będzie wył (jak każdy wentylator po kilku latach). Bierz taki, na jaki możesz bez wyrzutów sumienia wyłożyć kasę, ja bym brał m2 (mam M1) ze względu na ekran no i na pewno dłuższe wsparcie oprogramowania, tylko nie podstawowy, bo ma wolniejszy dysk. Z drugiej strony nie wiem, czy odczujesz różnicę.
@sm_m: Dzięki. Brak wentylatora to dla mnie duży plus, nie lubię hałasu a poza tym bardzo rzadko używam laptopa przy sporym obciążeniu. Umknęło mi, że Air M2 ma znacznie lepszą rozdzielczość , czyli 2560 x 1664 (vs 1680 x 1050 w Air M1)... Nieźle. Miałeś okazję widzieć te rozdziałkę w M2? NA żywo wygląda znacznie lepiej niż u Ciebie w M1?
@km00787: Air M1 ma 2560x1600, Różnica są tylko te dodatkowe pixele na pasku z notchem. Wygląda tak samo, tylko masz cieńsze ramki i większą jasność. jasności nigdy za wiele.