Wpis z mikrobloga

byłem robić sobie badania zlecone przez moją diabetolog i tak 15min przed mnie oświeciło zeby zrobić sobie badanie testosteronu (ciągłe zmęczenie, gino, niezbyt męski głos i sobie wkręciłem ze musze mieć z tym problemy)
nie przebadałem tego w sieci co muszę zbadać i podczas pobrania rzuciłem szybkie "a czy można dokupić badanie testosteronu?"

no i wyszło 475,71ng/dl
nie jest to troche średnio??

22lvl, regularna siłownia i ZDROWE odżywianie (dieta głównie cukrzycowa, dość nisko węglowodany)
wiem że powinienem zrobić jeszcze więcej badań lecz nagle dostałem olśnienia i nie miałem czasu zeby doczytać o tym co warto dokupić

z takimi wynikami można próbować starać się o teścia? nie chodzi mi tu o jakieś dzikie masowanie na siłowni itp tylko głównie o to zmęczenie, pracuje 7h i po powrocie z pracy nie jestem w stanie robić nic bo padam na przysłowiowy ryj..
#medycyna #testosteron #mezczyzni #lekarz #badaniekrwi #cukrzyca
  • 6
@Szyminho Ja bym jednak sprawdziła jeszcze raz tarczycę (cały pakiet tarczycowy - TSH, ft3, ft4) i prolaktynę dla świętego spokoju, bo w rok może się dużo wydarzyć. Ewentualnie może jeszcze konsultacja z endokrynologiem, pomimo że jesteś pod obserwacją diabetologa. Niestety ciągle zmęczenie może być objawem wszystkiego, ale już na przykład zmiana głosu jednak wskazuje na tarczycę lub hormony płciowe. Dobrze, że zrobiłeś testosteron, trzeba teraz poszukać przyczyny.