Wpis z mikrobloga

#skladamkomputer
Witam wszystkich. Może mi doradzicie co zrobić :) Planuje wymienić komputer (obecny i5 4590, 970gtx) na coś w budżecie 10k +/- 1k.
Zmontowałem coś z grafika 4070ti, ale teraz okazało się, że mój budżet mogę zwiększyć o dodatkowe 1k. Oczywiście zaświeciła mi się lampka czemu by nie spróbować wepchnąć 4080. Pytanie czy jest sens do takiego zestawu? Oczywiście zdaje sobie sprawę, że zasilacz do wymiany (wybrałem corsair 850W). Oglądałem poradniki blackwhite, że 13600k momentami może dławić 4080, i wydajność mi spadnie o 3-5%. A i najważniejsze planuje grać w 2k. Taki mam monitor i nie planuje zmiany przez najbliższe 5lat. Może przy kolejnej zmianie komputera.
2 pomysł, kupić z xkom 4080 z outletu, i wtedy dorzucić do 13700 i wymienić cooler na wodne - navis 240. W którą stronę byście poszli
Podsumowując:
1. zestaw 1 + 4070ti
2. zestaw 1 + nowy zasilacz i 4080 (może pojawić się dławienie na 13600 w 2k)
3. zestaw 1 - 4080 z outletu ale wymienić procka na 13700 i chłodzenie wodne
Będe wdzięczny za pomoc :)
LeonardFut - #skladamkomputer 
Witam wszystkich. Może mi doradzicie co zrobić :) Plan...

źródło: zestaw 1

Pobierz
  • 4
@LeonardFut: to całkiem słodkie jak ludzie sobie snują plany na intelu 13-gen. Generalnie większość świadomych klientów, którym składałem na tych prockach wracała do mnie z pytaniami czy mimo zastosowania ramki i AIO 360mm+ te temperatury rzędu 100stopni+ pod obciążeniem są normalne ( ͡ ͜ʖ ͡)

Więcej wad intela opisałem na tagu - #majk3lskladapcty
Także podzielam zdanie przedmówcy - no ale w tym budżecie to raczej 7700X
@LeonardFut:
- Windowsa możesz aktywować za friko - https://github.com/massgravel/Microsoft-Activation-Scripts
- Jak już chciałbyś chłodzenie AIO to tylko 280 - najlepiej zamontowane na górze obudowy, ewentualnie 360 jeśli obudowa pozwoli na montaż tam gdzie chcesz. + #!$%@? w te endorfy, weź arctica. (Arctic Liquid Freezer II 280)
- Zasilacz; zgodnie ze sztuką weź jakiś z 10cio letnią gwarancją, szanowanego producenta zasilaczy (np Corsair, beQuiet)
- Ramy tylko i wyłącznie 3600 cl16 (Corsair
@LeonardFut: Piękniejszej kompozycji od tej nie złożysz. + Pamiętaj, żeby nie zamawiać z usługą montażu, ponieważ mogą ci wcisnąć jakieś części używane, z outletu, a nie masz jak tego zweryfikować... Najlepiej sciągnąć jakiegoś lokalnego informatyka do siebie do domu i mu zapłacić za montaż przy tobie, jak już musisz komuś dać do złożenia bo sam nie potrafisz.
siadatajta - @LeonardFut: Piękniejszej kompozycji od tej nie złożysz. + Pamiętaj, żeb...

źródło: Bez nazwy-1

Pobierz