Wpis z mikrobloga

Perfumowe mirki, pomóżcie. Moja odyseja w poszukiwaniu zapachu zbliżonego do ideału trwa.
Mam w głowie zapach wody po goleniu mojego taty, który dostał w prezencie jakieś 18 lat temu. Nie mam pojęcia, co to było, pamiętam, że flakon wyglądał dość podobnie do Guerlain Vétiver, nie posiadał atomizera, aplikacja była "na rękę". Prawdopodobnie było to zwykłe drogeryjne pachnidło. W sumie ten cały opis jest nieistotny, bo nie sądzę, że odnajdę dokładnie te perfumy.

Szukam czegoś o męskim, rześkim, wyrazistym, odrobinę sportowym wiosenno-letnim zapachu. Totalna klasyka gatunku, chyba każdy wie, o co mi chodzi. Nie do końca wiem, jakie nuty zapachowe do tego przypisać: zielone, świeże, cytrusowe ? Ważne jest dla mnie, żeby miało to jako takie parametry.
Jeżeli macie jakieś sugestie, propozycje, proszę podzielcie się. Cholernie ciężko znaleźć w dzisiejszych czasach coś w tym stylu.
#perfumy
  • 12
@weteye: niestety nie
@jutrobedzieinaczej nuty zapachowe raczej pasują, masz może te perfumy ? W sumie chodzi mi o to, żeby znaleźć zapach zbliżony do tego co opisuję, ale o wyższej jakości i lepszych parametrach. Niby mega prosta kompozycja, ale znalezienie czegoś takiego nie jest łatwe ( ͡° ʖ̯ ͡°)