Wpis z mikrobloga

Mirki otrzymałem ofertę z DE, kwota bardzo zachęcająca, firma wydaje się w porządku (kilkaset osób nie korpo), sam proces rekrutacji przyjemny.

W związku z tym, że DE to B2B (do tej pory tylko UOP) i kwota którą podali to daily rate, a nie godzinna. Dopytalem jak z tymi godzinami, a rekruterka odpisała, że jeden dzień to przynajmniej 8h pracy - czy jest się czego bać i oznacza to, że ktoś mnie chce wydymać na sucho, będę pracował 15h dziennie i zostanę zalany projektami bo płacą mi dniówkę?

Generalnie wszystko jest na tak ale z drugiej strony chce mieć życie jakieś i te godziny mnie wstrzymują od podjęcia decyzji

#programowanie #programista15k #b2b
  • 14
  • Odpowiedz
tymi godzinami, a rekruterka odpisała, że jeden dzień to przynajmniej 8h pracy -


@Wombat06: lol, mili sa bo znalezli frajera :D ile lat pracujesz w IT? nadal myslisz, ze usmiechaja sie do Ciebie bo Cie lubia?:D
  • Odpowiedz
@Wombat06: nie rozumiem w czym problem. Stawkę się podaje za przepracowany dzień czyli za 8h. Jak cię klient poprosi o nadgodziny i zrobisz więcej to wystawiasz większą fakturę To ile godzin będziesz pracował to zależy ostatecznie od ciebie.
  • Odpowiedz
Dopytalem jak z tymi godzinami, a rekruterka odpisała, że jeden dzień to przynajmniej 8h pracy


@Wombat06: Będziesz mieć rozmowę z kimś z firmy to się spytaj czy masz się spodziewać nadgodzin i tyle i zaznacz, że masz inne obowiązki i nie możesz zbyt często robić nadgodzin. Zobacz jaka będzie reakcja na to. Jeśli to jest spoko firma na Zachodzie to podchodzą zwykle do tematu nadgodzin raczej niechętnie, bo w ich
  • Odpowiedz
na b2b w PL widzialem jak dymaja kontraktorow na godzinach - dostajesz x godzin na zadanie, jak sie nie wyrobisz to siedzisz po godzinach


@Mr_Przyjemny: nie wiem skąd wy macie takie doświadczenia. Niemal każda firma w której pracowałem wręcz nie pozwalała na nadgodziny chyba że jakiś ważny release to wyjątkowo trzeba posiedzieć. Do tego często zachęcali do brania wolnego, żeby nie robić tak, że się pracuje non stop.
  • Odpowiedz
@WyjmijKija: osobiście się nie spotkałem, ale słyszałem sporo takich rzeczy o Intelu i ich "zadaniowym trybie pracy". Z perspektywy czasu to brzmi jak kit wciskany juniorom żeby #!$%@? za friko
  • Odpowiedz
  • 0
@WyjmijKija: dopytalem, zdarza sie to rzadko bo klient tez pracuje w danych godzinach i np tylko jak jest sytuacja awaryjna ma jakies pytanie czy coś, sa timesheety wiec w przypadku nadgodzin mozna tam wpisac, normalny czas pracy to 8h i nauka też się w to wlicza takze chyba lece z tym, czekam na kontrakt i jeszcze go przeanalizuje dla pewności, dzieki wszystkim za podpowiedzi
  • Odpowiedz