Wpis z mikrobloga

siemka, komputer dla gracza, budżet 5-6k, doradzicie coś?

procek jaki sobie wybrał Ryzen Ryzen 7 5700X, jaka płyta najlepsza do tego? cos na B550?

jaka karta graficzna? ta zotac 3060 jest ok?

zastanawiam sie jeszcze nad dołozeniem dodatkowego dysku talerzowego?

i sie jeszcze zastanawiam nad sklepem ale chyba wybierzemy x-kom bo na forum ithardware dają rabat, a u mnie w miescie #siedlce jest tylko #komputronik z tych sieciowych a oni liczą sobie 300zł za zlozenie

#komputery #pcmasterrace #x-kom #xkom
Ksemidesdelos - siemka, komputer dla gracza, budżet 5-6k, doradzicie coś?

procek jak...

źródło: komputer_mlodego

Pobierz
  • 33
dyski talerzowe to już przeszłość, nawet nie bierz tego pod uwagę


@Murasame: chodzi mi o dodatkowy dysk jako magazyn na dane, nie wiem moze jestem przewrażliwiony ale mam stare dyski ktore maja po kilkanascie lat i nadal da sie z nich dane odczytać bez problemu, na system i gry ssd m.2 nvme
@bruuh: niech też dołoży do 3090, też będzie różnica

te gigantyczne różnice, które widzisz na testach, są w zestawach gdzie te procki są połączone z 4080 albo 4090, stąd takie różnice, jak ktoś ma ograniczony budżet to lepiej wziąć lepszą grafikę.
@Ksemidesdelos: Co do karty to w tej cenie bym poszedł teraz bardziej w rx 6700xt ma 12 gb vramu i jest szybszy bez rt od 3060ti. sam mam 3060ti i 8 gb vramu czasem już nie starcza, nawet w 1080p. Jak jednak nie chcesz z jakiegoś powodu kart od amd to 3060ti bym brał ale to z pamięciami gddr6x w sumie podobnie cenowo chodzą może 100 zł droższe a są zależnie
@Murasame: co innego dołożyć 500zł a co innego 5000zł więc twój argument jest inwalidą
wydajność zależy od gry, np. w Anno czy X4 będzie bottleneckiem ten procesor i nie dołożenie tu do 5800x3d to zbrodnia

@makerpaker22: można łaczyć AMD z nvidią nikt tego nie sprawdza, serio
lepiej 3060 TI czy 3090?


@Ksemidesdelos: wiadomo że 3090 ale ona kosztuje 3-4x więcej xD chyba myślałeś o 6700xt co jest dobrą alternatywą bo 3060Ti i tak jest za słabe do RT (sam mam 3070 i ray tracing to mogę oglądać tylko w filmikach na youtubie bo w grach mam pokaz slajdów)
Wiadomo 3090 ale to chyba nie ten przedział cenowy ;p. co do rt to na 3060ti da się jeszcze jakoś ale tylko w 1080p z dlss ale to też nie w każda grę, Zależy jaki rt jest zaimplementowany.
Anno czy X4 będzie bottleneckiem ten procesor

to niech sobie będzie, nadal będzie to komfortowa rozgrywka. zawsze coś jest bottleneckiem

i nie dołożenie tu do 5800x3d to zbrodnia

jak ma wydać 1600zł na procesor to już lepiej niech bierze ryzena 7600x zamiast ładować tyle kasy w martwą platformę

3060Ti i tak jest za słabe do RT (sam mam 3070 i ray tracing to mogę oglądać tylko w filmikach na youtubie bo w
@bruuh: chyba oczywiste, że idzie w am5 wtedy. dopłata nie jest duża bo ryzen 7600x jest o 400zł tańszy. średnio widzę sens brania x3d składając nowego kompa.

jak ktoś juz ma zestaw na am4 i chce wymienić sam procesor to wtedy ma to sens większy