Wpis z mikrobloga

Smutne jest to, ze w tym kraju zadna partia nie ma programu dla osob, które wytwarzaja wiekszosc polskiego PNB, czyli mezczyzn w wieku 18-39.

I potem zdziwienie, ze osoby w takim wieku stwierdzaja, ze zaglosuja na Konfederacje.

Sam jako wyborca Platformy przez ostatnie 4 lata pomyslalem, ze w sumie moglybm zaglosowac na Konfe, ale potem sobie przypomnialem, chociazby jak wygladaly ostatnie wybory w Nowej Nadziei i uznalem, ze to dosc sredni pomysl.

Ale wracajac do pierwszego jest mi cholernie przykro, ze zadna partia w Polsce nie ma dla mnie programu. PiSy, Platformy, Lewice, Hołownie, PSLy wymyslaja kolejne programy , na ktore moge sie zlozyc w podatkach i inflacji, pokazujac, ze przyszlosc tego kraju maja budowac emeryci, osoby, ktore uzalezniaja swoja egzystencje od dostawania kasy od panstwa no i kobiety, ktore ciagle sa pokrzywdzone, musza dostawac kase, stypendia etc. Przeciez to jest chore.

No i gosc z partii, na którą głosowałem mowi mi teraz, ze jest mi w stanie zaoferowac kolejne socjale, na ktore moge sie zlozyc, ALE NIE JEST PISem ani Konfederacją. No przeciez to jest tragedia. #neuropa #4konserwy

#polityka
  • 12
@Odkamieniacz: kredyt 0%, babciowe.

Socjal to socjal, nie odrozniam pisowskiego od niepisowskiego. Wara od moich pieniedzy. W dodatku ten program jest programem dyskryminacyjnym. Podatki powinny isc na cele wspolne, a nie zabieranie jednym i przekupowanie drugich, bo to jest najnormalniej w swiecie kradziez pod przykrywka ładnego słowa jakim jest redystrybucja.
@Dawul: Jeżeli bierzesz zakres 20 letni to w pierwszej kolejności będą to mężczyźni w wieku 40 - 59 lat. W następnej kolejności kobiety 40 - 59 lat i nie zdziw się bo może być tak że następne będą kobiety 18/20 - 39.

W wielu krajach młode kobiety przed okresem macierzyństwa prześcignęły mężczyzn w zarobkach. (Zakładam że jest to równoznaczne z wkładem w pkb) Może to też już dotyczyć Polski.
@Dragonan: mężczyźni w wieku 40-59 lat najczęściej zajmują stanowiska kierownicze i ktoś inny robi robotę, oni przeważnie zarządzają.

Tak na pewno kobiety w wieku, w którym najczęściej zachodzą w ciążę i siedzą na macierzyńskim zarabiają więcej niż faceci w wieku 18-39 xD.
@Dawul: W tym masz rację, że rzeczywiście nie dotyczy to zakresu dwudziestoletniego. Jednak już w przedziale 20 - 29 kobiety w zależności od branej statystyki (kwota za godzinę pracy, kwota bez nadgodzin, z nadgodzinami, całościowy dochód osoby, ...) często zarabiają więcej niż mężczyźni. Edit: A i rzeczywiście nie będzie to dotyczyć Polski jeszcze.

Co do stanowisk kierowniczych to jest ich mało, więc i tak większość w nich nie pracuje. Dwa, one
@Dawul: that's the point. I mając te 35 lat wyrabia połowę lub mniej tego co 10 lat starszy od niego senior. Więc jak to jest z tą większością PKB wyrabianą przez mężczyzn przed 40ką?

Żeby mieć kim zarządzac, ktoś musi pracować ;)

No i w żaden sposób nie zmienia to faktu, że osoba zarządzająca "wyrabia" wiecej PKB niż jej podwładni.