Wpis z mikrobloga

#finasteryd #lysienie

Zmierzyłem poziom DHT i wyszedł mi 260pg/ml gdzie widełki zaczynają się od 250. Czy to dużo czy mało?
Pomiar zrobiłem w celu brania finasterydu i teraz nie wiem czy go brać czy nie? Czy taki poziom DHT jest przyczyną pogorszenia się stanu włosów? Jakie wam wychodziły wyniki?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zamiast robic badania dht zrob lepiej tak:

1) Cofasz sie w czasie o 1-2 lata i robisz sobie zdjecie wlosow pod dobrym oswietleniem
2) Wracasz do dnia dzisiejszego i znowu robisz zdjecie
3) Porownujesz oba
4) Jesli wypadaja zgodnie z wzorcem dla norwooda to masz androgenowe lysienie, ktorego przyczyna jest DHT.
  • Odpowiedz
@Hurry_up
To czy cierpisz na łysienie androgenowe musisz sam stwierdzić po wzorcu wedle którego wypadają włosy lub u dermatologa który przeprowadzi trichoskopię. Musisz wziąć pod uwagę że przy tak niskim poziomie dht zbijając go jeszcze bardziej finasterydem masz większe szanse na wystąpienie skutków ubocznych.
  • Odpowiedz
  • 0
@Anticon80 @jegertilbake
Jeżeli chodzi o sam finasteryd to żeby go dostać muszę iść do dermatologa czy można go dostać w e receptokacie?
Moja dziewczyna jest pielęgniarka i twierdzi że nikt mi sterydu nie wypisz w ereceptomacie, a sądząc po opiniach wykopków można go Ram dostać
Jesteś w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie

Jeżeli chodzi o zarys
  • Odpowiedz
oraz pod prysznicem sprawdzac tam gdzie sie zbieraja w odplywie wlosy ile leci ze lba tego.


@jegertilbake: Tylko źe z łba leci zawsze. Normą jest chyba 120 dziennie, wiec nawet jak tych włosow troche bedzie w prysznicu czy umywalce, to nie ma pewnosci czy tak ma byc czy wypada ich za dużo
  • Odpowiedz