Wpis z mikrobloga

@Radek41: byłem na weekend w Berlinie - ceny w sklepach praktycznie takie same, trochę drożej w restauracjach (10-20%) droższa komunikacja (50% - ale zdecydowanie lepiej niż we Wrocławiu).

Ogólnie to miałem mocne zdziwko bo zawsze miałem w głowie że w de jest dużo drożej niż u nas - a tutaj praktycznie wszystko takie samo ????
  • Odpowiedz
@emememsik92: oczywiście, że w DE jest drożej niż w Polsce, takie rzeczy że jest taniej piszą zazwyczaj tylko osoby, co były tam na weekend turystycznie.

Nie wiem w jakich restauracjach byłeś, ale z moich obserwacji to ceny w knajpach w DE są gdzieś z 2x wyższe niż w PL (wyjątkiem może być kebab).

No i komunikacja miejska w moim mieście w DE jest ponad 2x droższa niż z mojego rodzinnego miasta
  • Odpowiedz
ceny w sklepach praktycznie takie same


@emememsik92: No nie, jak chcesz kupić coś lepszego niż najtańsze mięso z Lidla czy Aldi i rzeczy dobrej jakości to cena jest już sporo większa. Dla może najtańszych jest rzeczywiście porównywalna. W dodatku wydaje mi się, że przed pandemią, raczej było więcej produktów było tańszych w Niemczech
  • Odpowiedz
@lubiczklan: hmm może nie byłem w restauracjach z poziomu Michelin się ogólnie nie było dużo drożej, podobny poziom knajp to i podobne ceny (porównuje z Wrocławiem) - np za śniadanie w annelise, trzy osoby, pięć różnych dań plus kawa i mimosa X3 wyszło nas koło 70€ - we Wrocławiu za podobny zestaw (np dinette) wyjdzie 250-300. Więc na oko to jest właśnie 10-20%.

Nie wiem jak w innym mieście ale w
  • Odpowiedz
@djtartini1: nie mówię że tak nie jest, ale za zakupy w rewe płaciłem praktycznie tyle co za zakupy u nas w zwykłym markecie, przy takich standardowych małych zakupach. Może ciut droższe było piwo. Ceny u nas za dobrej jakości jedzenie też bardzo podskoczyły - chleb w piekarni (takiej lepszej żeby nie było) kosztuje 14 zł???? ogółem to żeby nie było że narzekam że wszystko jest źle - po prostu się zdziwiłem
  • Odpowiedz