Wpis z mikrobloga

Medyczne mirki mam pytanko.
Różowa zrobiła sobie morfologie, mocz itp.
W morfologii wyszło sporo odchyleń w tym mała liczba krwinek białych.
Dodam że w jej rodzinie występowała białaczka.
Internista powiedział że przyczyną małej liczby krwinek białych jest infekcja dróg moczowych ( wykryto niewielkie bakterie w moczu). Przepisał jej lek i do widzenia.
I tutaj moje pytanko czy faktycznie infekcje bakteryjne obniżają liczbę krwinek białych? Bo z tego co się orientuje to wszelkie infekcje i stany zapalne podnoszą liczbe krwinek białych żeby organizm walczył z infekcja.
Proszę osoby które znają się na medycynie o komentarz dziękuję:)
#medycyna #morfologia #kiciochpyta
SuicideLeopard - Medyczne mirki mam pytanko.
Różowa zrobiła sobie morfologie, mocz it...

źródło: IMG_20230324_113824

Pobierz
  • 4
@SuicideLeopard: Mordko, tutaj na wykopie to nie wiadomo co za wariaty Ci odpiszą, ale prześlij do Jerzego Zięby te badania i zapytanie, to on Ci profesjonalnie rzuci okiem i powie to, czego Ci lekarz nie powie.
Serio Ci mówię, poważnie mordko, tutaj na wykopie to nie ma co ufać ludziom bo to nigdy nie wiesz co za wariat po drugiej stronie siedzi.
Z fartem
@SuicideLeopard: Ech, cały czas to samo. Na podstawie cyferek z krwi nigdy nie stawia się diagnozy, patrzy się na całokształt, głównie zgłaszane objawy. Zwłaszcza cyferki pojedyncze, zawsze warto mieć chociaż jedno poprzednie badanie dla porównania, żeby zobaczyć dynamikę zmian, więc na podstawie takiego papierka nikt ci nic nie zdiagnozuje.
Ale wiem jedno, jeżeli różowa nie ma objawów przy oddawaniu moczu ani jakiejś gorączki bez innej przyczyny, to nie ma mowy o