Wpis z mikrobloga

Ja pierdykam, nabyłem drogą kupna klucz udarowy #ryobi i cieszę się jak dziecko. Zacząłem też niedawno robić rzeczy przy aucie samodzielnie i ten wynalazek to złoto.

Rozglądam się jeszcze za wkrętarką, ponieważ klucz jednak jest czasami odrobinę za mocny i coś można rozdupcyć. Idę w Ryobi (jestem zadowolony z mocy i jakości wykonania) i czy moglibyście jakąś polecić? Jest kilka dostępnych modeli z tego co widziałem, plus zależałoby mi na dodatkowej baterii 4-5 Ah, a Ryobi ma całkiem fajne zestawy z torbą.

#ryobi #elektronarzedzia #mechanikasamochodowa
  • 10
@Redbulltabak: ja jestem bardzo zadowolony. Do samochodu osobowego Ryobi jest aż zanadto wystarczające w połączeniu z narzędziami Magnussona/Yato. Ale nawet jakieś głupie meble z Ikea to lepiej skręcać wkretarka, niż kluczem udarowym ryzykować demolkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PiotrFr: piast jeszcze nie miałem okazji robić, ale łączniki, stabilizator czy wahacze pokonałem bez problemu. Naprawdę mega urządzenie i zwraca się zasadniczo po kilku drobnych naprawach.

Najdłużej to mi zeszło przy wymianie żarówek z przodu, bite 4h i dużo kombinowania żeby reflektory powyciągać.
@kimunyest95: poczekaj na jakąś śrubę wystającą albo taką co jest w otwartym profilu. Te się najciężej zawsze zapiekają. Wtedy naprawdę widać co tak naprawdę są warte takie narzędzia.

To może teraz jakąś grzechotkę elektryczną na 1/4 cala?
ale akumulatory raczej nie pasują pomiędzy urządzeniami Ryobi/Makita?

tego nie wiem.


@Redbulltabak: @kimunyest95:
pasują, trzeba kupić adapter ale tylko akumulatory Makita do narzędzi Ryobi. Z jedną uwagą. Jak są urządzenia Ryobi HP to wtedy nie będą działać z pełną mocą.