Wpis z mikrobloga

Jaka to jest patologia. Agencja pracy 2 miesiące mnie zbywała z pracą a dzisiaj gdy się zapytałem wprost czy jest dla mnie praca to mi odpowiedzieli że nie a dlatego że moja dziewczyna wpadła w poślizg na rowerze i się wywróciła i przez to nie było jej 3 dni w pracy. Gdy ja miałem rozciętą łapę i chodziłem do pracy to było dobrze. Widzę że tym wszystkim agencjom tylko chodzi o to by zatrudniać pijaków i narkomanów którzy nie mają nic do powiedzenia bo nie mają wyboru. Ja już to #!$%@? wole zostać w Polsce żyć jak czlowiek, mniej zarobić ale nie mieszkać w chlewie z plebsem za 400euro tygodniowki i dzielić z nimi wszystkiego i nie móc sie wyspać po pracy bo jakiś śmieć nie rozumie że niektórzy przyjechali do pracy a nie na melanż. Niech sobie dalej ciągną frajerów za 12 brutto ja już w nich wbijam. Elo
#holandia
  • 9
  • Odpowiedz
  • 1
@sizzln: Byłem w Niemczech ale mi nie wypaliło i nigdy nie miałem takiej sytuacji do tego warunki mieszkalne były lux do tego co w tym #!$%@? w nl dostałem a że taniej w sklepie też nie wspomnę. Co to za patologia że nie można być chorym 3 dni nie ze swojej winy? A dodam że te menele co codziennie tam cpaja do tej pory pracują bo mało mówią i nie znają
  • Odpowiedz
@adammonster: teraz to Ukraińców wykorzystują ile wlezie :

Organizacje charytatywne martwią się, że ukraińscy uchodźcy będą narażeni na podobny wyzysk, jak wielu innych imigrantów zarobkowych w Holandii. FairWork, organizacja walcząca ze współczesnym niewolnictwem, od czasu inwazji Rosji na Ukrainę w lutym ubiegłego roku pomogła już 212 Ukraińcom mieszkającym w Holandii. Dom Ukraiński w Rotterdamie regularnie pomaga wykorzystywanym uchodźcom – informuje stacja NOS.

Organizacja FairWork opowiedziała stacji NOS historię jednego z Ukraińców.
  • Odpowiedz
@adammonster:
Oni nie będą fikać, nie mają gdzie iść ( mają wrócić do siebie xd?). Takimi osobami najłatwiej się steruje, są zdesperowani.
Zresztą to widać po ilości zgłoszeń (przeszło 90 tysięcy ich tu przyjechało a ile poszło po pomoc kiedy byli wykorzystani?)
  • Odpowiedz
  • 0
@Knagulec: Masz racje, wogole mam wrażenie że Holenderski rząd doskonale o tym wie i zdaje sobie sprawę ale tak jakby dla nich to na rękę. Dobra ja juz kończę dyskusje na tym tagu, napisałem co myślę i jak jest
  • Odpowiedz