Wpis z mikrobloga

ThinkPad i MacBook to kadłbuki - liczy się wnętrze.

Ja nie polecam Della bo ma ultra niewygodny kadłubek jak dla mnie, zbyt duży touchpad etc., grzeje się i huczy jak odkurzacz (mam z roboty)

Natomiast bardzo dobrze mi się pracuje na Asus ZenBook (mam prywatnie).
@Derydu: MacBook'i mają jedną bardzo dużą wadę ...

BATERIA - choćby była najlepszej jakości, to i tak się zużyje.
... a o jakichkolwiek zamiennikach to po prostu zapomnij, bo straszne badziewie
W serwisie Apple wymiana baterii (oryginalna) kosztuje 3/4 wartości laptopa

... więc tylko idiota zapłaci 8k za laptopa, by po 5 latach zapłacić 3k za baterię 8:)

Sugeruję coś więc z Hp lub dell

HP OMEN - to nazywają gamingowy
się do nich ssh-ujesz. Więc potrzebny ci laptop pracujący długo i z wieloma narzędziami linuksowymi


@arysto2011: Nie rozumiem, w jaki sposób doszedłeś do wniosku, że komukolwiek potrzebna długa praca na baterii.
#!$%@?ąc od trudności przesiadki z dowolnego unixa czy windowsa na maca, jaka jest jedna realna przewaga nad czymkolwiek z rodziny x86-64? Bo dwa razy próbowałem się przesiąść i dwa razy mac leżał aż się zakurzył. Nie widzę realnie żadnej wartości
@Mopek666: łatwiejszy dostęp do kompilatorów i narzędzi linuksowych, nie grzeje się, dłuuuugo działa na baterii (tak, to jest moim zdaniem zaleta), wygodny system z genialnym touch padem, touch bar (w MBP), świetny ekran retina. Jest wiele zalet macbooka i dziękuje firmie, w której miałem z nimi styczność po raz pierwszy 5 lat temu, że pracowała wyłącznie na tych laptopach. Dzięki temu prywatnie też dokonałem przesiadki.
@BreathDeath:

Przecież jak dewelopujesz to nie masz bazy z terabajtami danych na laptopie. To jest bez sensu.


Wiem, więc po co pisałeś o laptopie na którym będziesz pracował:

do pracy jako programista #java + duże bazy danych
@nairamk:

serwisie Apple wymiana baterii (oryginalna) kosztuje 3/4 wartości laptopa

.. więc tylko idiota zapłaci 8k za laptopa, by po 5 latach zapłacić 3k za baterię 8:)

Sugeruję coś więc z Hp lub dell

HP OMEN - to nazywają gamingowy laptop


xDDDD top kek, Omena poleca a Macbooki złe. Po 5 latach to sie laptop wymienia.
@nairamk:

więc tylko idiota zapłaci 8k za laptopa, by po 5 latach zapłacić 3k za baterię 8:)


Tylko idiota produkuje takie wysrywy bez żadnej wiedzy w temacie.:)

Do mojego starego MacBooka Pro z 2015 kupilem baterie w autoryzowanym serwisie po 6 latach za 400pln, tylko dlatego, że spuchła, co w sumie nie było winą baterii.

Na M1 pracuje już ponad rok i kondycja baterii w granicach nowości, wiec wróć jak zdobędziesz
@L3gion: w jakim celu może mi powiesz MUSISZ wymienić laptop po 5 latach ?

jak masz laptop premium to po 5 latach nie brakuje Ci niczego w nim co ew. dał by ci nowy laptop.
Masz wciąż moc CPU, pamięć i złącza które będą wystarczające na długi czas (np usb-c, nvme)

Przypominam, że mówimy o laptopach do pracy, a nie do oglądania g@#na na netflix ;)