Wpis z mikrobloga

Szanowni państwo kochani moi...mam do was pytanie: mam hamulce tarczowe Avid XO, problem w tym że klamki się zepsuły po prostu nie ma zadnego oporu jak sie je nacisnie, w zeszlym roku rower byl na serwisie i mi mowili ze warto by pomysleć nad wymiana (jakiś tam tłoczek sie wyrobił czy cośw środku i pan fachura powiedział że nie oplaca sie ich robic bo moze byc tak ze wymiana tloczka nie pomoze bo sa tak zajechane te klamki)) no ale po serwisie jako tako te klamki działały ledwo bo ledwo ale coś tam. Teraz to strach wsiąść na rower. no i pytanie do was czy mogę dokupić do moich hamulcy same klamki? I czy muszą to byc klamki dokladnie z tego samego modelu czy moga byc jakies inne np shimano slx - a w serwisie mi je podlączą do przewodu hamulcowego bez problemu itd.? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

#rower
  • 4
@melba: nie są bo były odpowietrzane, uszczelki też są całe bo żadnego wycieku oleju nie miałem. Gość z serwisu powiedział że to tłoczki, ale nie wiem czy opłaca sie rozbierac i wymieniać czy kupić nowe klamki.