Wpis z mikrobloga

Druga część Patointeligencji właśnie wleciała na kanał - zapraszam!

Tym razem postarałem się podać przykłady niekompetencji Napierały. W moim mniemaniu nie jest naukowcem, a zwykłym publicystą własnych przekonań - jakich tysiące na polskim YouTube. Niestety owe przekonania stara się przekazać jako "prawdę objawioną" - co wprowadza w błąd nieświadomych ludzi zapatrzonych w jego stopień naukowy doktora.

Na deser dałem swoją recenzję jego książki - "Historii Polski bez Mitów"

bon appetit! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#napierala #schoweknamiotly #bestiazewschodu
Troyden - Druga część Patointeligencji właśnie wleciała na kanał - zapraszam!

Tym ra...
  • 24
@grypa-grypowska: Dlatego ja to tłumaczę tym, że pisanie książki zbiegło się w czasie z popularnością Wielkiej Wody na Netflixie. Być może Napierała się wkręcił w temat i wylał na papier wszystko o czym się dowiedział. Ponad 1/4 całości części o historii współczesnej Polski jest poświęcona Powodzi Tysiąclecia. Nic dziwnego, że chat gpt myśli, że doktor jest z Wrocławia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i co więcej -
@Troyden: wydaje mi sie, ze mylisz sie tylko w jednej kwestii, on nie pisal tej ksiazki przez kilka tygodni, tylko kilka miesiecy, pamietam pierwsze livestreamy z recenzji ksiazek mieszka I czy chrobrego, na ktorych chwalil sie ze zaczyna pisac historie polski bez mitow i podawal dokladnie ile stron juz napisal i to bylo jakos w maju albo czerwcu tamtego roku, ten jego balaganiarsko-spontaniczny styl pisania to po prostu norma i nie
@grypa-grypowska: Możliwe. Byłem pewny, że zaczął pisać pod koniec września. Książka była gotowa jakoś pod koniec listopada - tak więc zakładałem, że napisał ją w jakieś 7-8 tygodni. Możliwe, że było to trochę więcej. Nie zmienia to faktu, że nie powinien brać się samemu za taki temat - co pokazałem na przykładzie historii współczesnej napisanej na odwal.