Wpis z mikrobloga

#biznesinfo #biznespigula #biznes czyli info o dotacjach, szkoleniach, #startup Jeśli cenisz moją pracę- postaw mi kawę lub wesprzyj mnie na patronite. Link do bloga BIZNESPIGULA Ogólnie jest trochę programów wsparcia, jeśli macie również ciekawe pomysły na startup lub szukacie inwestycji- piszcie na email.
Reszta linków na newsletterze

22 marca ponownie wystartował Travel Grants, konkurs organizowany przez PARP przy wsparciu Funduszy Norweskich o łącznym budżecie 35 tys. euro skierowany do klastrów i instytucji otoczenia biznesu, działających na rzecz rozwoju gospodarczego lub innowacyjności w ramach współpracy międzynarodowej

Zazielenianie procesów w przedsiębiorstwach, samowystarczalność energetyczna, ekoprodukty oraz jak w zgodzie z naturą prowadzić działalność gospodarczą – to jedne z głównych tematów konferencji organizowanej w ramach Funduszy Norweskich w Poznaniu i online 28 marca, o godz. 10:00.

W dniach 29-30 marca 2023 r. odbędzie się wydarzenie z cyklu „Clusters Meet Regions” z udziałem ok. 200 klastrów, MŚP, instytucji otoczenia biznesu i administracji z Ukrainy i krajów Unii Europejskiej. Jego celem będzie wymiana doświadczeń i nawiązanie nowych międzynarodowych kontaktów. Wydarzenie będzie odbywać się online, a także stacjonarnie w Koszycach (Słowacja).

Spotkanie Urzędu Patentowego oraz EUIPO konferencja online pt. „Znaczenie praw własności intelektualnej dla MŚP”. Eksperci z obu urzędów przedstawią prezentacje dotyczące istotnych tematów z zakresu własności intelektualnej oraz najnowszych inicjatyw skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw oraz startupów. Ogólnie przydatne nawet na przyszłość.

Dni otwarte funduszy UE dla beneficjentów ale też aplikujących jeśli chcesz się coś wiecej dowiedzieć.

Kilka nowych ofert współpracy od europejskich firm m.in. producenci toreb, medyczne, cukierki i coś tam jeszcze. Polecam przeglądać bazę regularnie- dostawcy, asgenci handlowi, klienci, kraje UE i nie tylko

To mogę polecić- Webinarium po polsku PAIH „Ekspansja na rynek USA”

Również profesjonalne i darmowe spotkanie- Webinar Dragon Rouge „Eksportujesz? Zadbaj o markę!” 4 kwietnia 2023 r.

30 marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbędzie się Mazowieckie seminarium gospodarcze „Eksportuj do Izraela”.

Informacja Patentowa PPNT Gdynia zaprasza na dedykowane, indywidualne szkolenie. Dowiedz się, gdzie i jak szukać informacji o chronionych w Polsce i UE znakach towarowych. Naucz się pod okiem specjalisty jak korzystać z dostępnych baz i sprawdź, czy Twoja marka nie koliduje z innym oznaczeniem.

Ruszyła 20. edycja konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Do udziału zapraszamy wszystkie średnie, małe i mikroprzedsiębiorstwa oraz start-upy z terenu Metropolii Poznań oraz firmy zlokalizowane w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Ciekawa opcja dla startupów medycznych- EIT Health InnoStars Awards to program akceleracji skierowany do startupów z sektora medycznego, które poszukują wsparcia finansowego, pomocy doświadczonych ekspertów i kontaktów biznesowych. Obecnie trwa nabór do kolejnej edycji EIT Health InnoStars Awards. Jeśli chcesz wziąć w niej udział, pospiesz się – organizatorzy czekają na Twoje zgłoszenie do 16 kwietnia.