Wpis z mikrobloga

Czy przy routerze na #internetmobilny (karta SIM) można liczyć na mocniejszy sygnał antenty takiego routera czy raczej jest to podobna moc "odbioru" sygnału jaką dysponuje telefon? Nigdy nie miałem takiego sprzętu, a muszę wybrać możliwie dobrą opcję dla rodziców, którzy urządzają się na wsi na zadupiu na granicy mazowsza i podlasia gdzie psy dupami szczekają xD

Pytam w kontekście tego, czy jak pojadę tam z telefonem i zrobię sobie speed test na kartach u różnych dostawców to będzie to mniej więcej to co uzyskam routerem, czy jednak router wzmocni sobie ten sygnał i można oczekiwać odrobinę lepszych efektów niż w telefonie.

Mój telefon z Orange łapie tam słabe LTE / średnie 3G ale podobno jest lepszy sygnał z innych sieci i mam to zamiar testować, więc pewnie max na co mogę liczyć to średni zasięg LTE co może wystarczy do jako tako sprawnego przeglądania internetów.

#internet #lte #5g #siecikomorkowe
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@WawelskiKasztan poszukaj najlepiej routera który umożliwia podłączenie zewnętrznej anteny montowanej np. na dachu.

A co do operatorów polecam beta.btsearch.pl i sprawdź który ma najbliżej nadajnik.
  • Odpowiedz
@dewx: Dzięki za radę, przyjrzę się takim routerom.

Co do BTSów, sprawdzałem i teoretycznie T-Mobile jak i Orange mają w praktycznie tym samym miejscu nadajniki, ale wstępnie wychodzi, że T-Mobile mimo wszystko odbiera lepiej.

Nieznacznie dalej są też Plus (+Aero2) oraz Play więc teoretycznie muszę przetestować wszystkie sieci, bo różnice od BTSów są niewielkie niezależnie od sieci, ale podejrzewam że poziom połączenia mimo wszystko może się różnić (tak jak to
  • Odpowiedz