Wpis z mikrobloga

Czy przy routerze na #internetmobilny (karta SIM) można liczyć na mocniejszy sygnał antenty takiego routera czy raczej jest to podobna moc "odbioru" sygnału jaką dysponuje telefon? Nigdy nie miałem takiego sprzętu, a muszę wybrać możliwie dobrą opcję dla rodziców, którzy urządzają się na wsi na zadupiu na granicy mazowsza i podlasia gdzie psy dupami szczekają xD

Pytam w kontekście tego, czy jak pojadę tam z telefonem i zrobię sobie speed test na kartach u różnych dostawców to będzie to mniej więcej to co uzyskam routerem, czy jednak router wzmocni sobie ten sygnał i można oczekiwać odrobinę lepszych efektów niż w telefonie.

Mój telefon z Orange łapie tam słabe LTE / średnie 3G ale podobno jest lepszy sygnał z innych sieci i mam to zamiar testować, więc pewnie max na co mogę liczyć to średni zasięg LTE co może wystarczy do jako tako sprawnego przeglądania internetów.

#internet #lte #5g #siecikomorkowe
  • 3
@dewx: Dzięki za radę, przyjrzę się takim routerom.

Co do BTSów, sprawdzałem i teoretycznie T-Mobile jak i Orange mają w praktycznie tym samym miejscu nadajniki, ale wstępnie wychodzi, że T-Mobile mimo wszystko odbiera lepiej.

Nieznacznie dalej są też Plus (+Aero2) oraz Play więc teoretycznie muszę przetestować wszystkie sieci, bo różnice od BTSów są niewielkie niezależnie od sieci, ale podejrzewam że poziom połączenia mimo wszystko może się różnić (tak jak to ma