Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z #wroclaw czy ktoś może polecić jakiegoś znawcę od lodówek #agd
Otóż zza lodówki w moim mieszkaniu wydobywa się okresowo jakiś lekko metaliczny hałas. Lodówka to jakiś samsung z 2015 roku. Jeden fachowiec przyszedł i powiedział, że nie stwierdza problemów. Drugi przyjechał i stwierdził, że to jakieś tarcie w kompresorze i zasugerował wymianę kompresora (ok 1200 za sam kompresor + koszt wymiany + koszt napełnienia układu). Jako, że naprawa takiej lodówki to w sumie koszt zakupu nowej, chciałbym zanim podejmę decyzję usłyszeć opinię kogoś zaufanego. Z góry dzięki
  • 10
@lukasz_chala: a sprawdzałeś czy jest równo wypoziomowana? Brzęczenie jest tylko wtedy jak lodówka ma odpalony kompresor? U mnie brzeczało z prawej strony i wpływ na dźwięk miało ustawienie lodówki, musiałem wypoziomować i trochę przesunąć żeby było cicho.Zobacz czy u ciebie jak pokombinujesz to się coś nie zmieni.
Ktoś mi kiedyś pisał że może być tak że jakieś części rezonują, jakby znaleźć konkretne miejsce i dać jakąś miękką podkładkę to by wygłuszyło
Ja mam inna koreanska i kuzwa byla w miare cicha (36dB ale i tak ... nie tak cicha jakbym oczekiwal). Ale teraz tez cos tam brzeczy. Sloiki itd w srodku jasne ze sprawdziles. Odsun i badaj jak ten dzwiek jest, moze srubka jakas z oslony sie poluzowala chgw. Samemu proponuje, jak brzeczy dociskaj to i tamto np gumowa rekawicza "BHP" moze namierszysz co. Ja musze to zrobic plus odkurzyc dzide bo mocno
@lukasz_chala: ja dzisiaj jeszcze trochę powalczyłem ze swoją - wysunąłem z wnęki i obejrzałem z tyłu. Po prawej stronie od kompresora do środka lodówki zaraz obok budowy biegł jakiś gruby przewód, niby wygłuszony pianą na górze ale na dole miał zagięcie które dotykało obudowy (niby w spoczynku wyglądało jakby miało pare mm do obudowy ale sama obudowa w tym miejscu trochę wytarta więc pewnie przy ruchu kompresora jednak zmniejszało dystans i