Wpis z mikrobloga

@kezu5osiem100: jak chcesz mieć dobrze zrobione to polecam Prime Dental, bo mają naprawdę dobrych dentystów i nowoczesny sprzęt do kanałowego. Tutaj tak jak poprzednicy napisali - nie warto oszczędzać, bo jak ci ktoś źle zrobi zęba to będziesz musiał za jakiś czas leczyć od nowa i finalnie wydasz więcej kasy.
Ja mam 2 kanalowe, robione dekady temu bez mikroskopu itd - dziala do dzis takze pamietajcie ze typ ma mikroskop to nic nie znaczy jeszcze, pewnie ze lepiej z nim i asysta Xray itd. Dodam mze znam przypadki osobiscie -> zlamal wiertlo w korzeniu, nie powiedzial (a dziad wiedzial) zatkal i skasowal kase. Ja rozumiem ze to nie bog, ze tak moze byc, ale powiedziec mogl? Po latach zab sie odzywa bo
@Rad-X: i tu moja ulubiona odpowiedź: TO ZALEŻY ;-) Od materiału wypełnienia, od leczenia etc. Średnio taki ząb żyje 11 lat, ale zdarzało się, że i 20. W tym czasie można już odłożyć na implant :P
@Rad-X: moje kanałowe górnej jedynki będzie się zbliżało do pełnoletności. A jedynka pociachana mocno. Romanik mi tam nawet włókno węglowe wstawiał i nie dawał gwarancji, że ząb się nie ułamie. Ale na razie wszystko ok.
@niegwynebleid: dokladnie mam jeszcze starszego zeba z kanalowka, nic nie zapowiada ze chce uciekac mi z paszczy. Bez mikrsokopu, w malym gabinecie na malym osiedlu robione. Czasy ze nie kazdy mial nawet komptuer. Bardzo dawno temu. Takze takie gadanie 10-20 lat. To zalezy pewnie ;-) Moje babcie zyly prawie pod 100ke wiec jak zawsze w zyciu - to zalezy a trzeba ratowac zeba bo wlasny to wlasny, nawet jak martwy.
@niegwynebleid: niby plomba nic wielkiego, a zrobienie dobrej przerasta wielu dentystów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Rad-X: dobrze przeleczony kanałowo ząb, zatem prawidłowo wypełnione kanały i odbudowa zęba, może służyć przez wiele lat. To nie jest przedłużanie agonii, będzie s pełni funkcjonalny (o ile zostanie dobrze odbudowany, czyli nie wypełnieniem).
pamietajcie ze typ ma mikroskop to nic nie znaczy jeszcze


@marsjanin2012: Właśnie znaczy. Bo bez mikroskopu nie ma szansy zobaczyć ukrytego kanału tak jak w moim przypadku. A poprawki kilka lat temu kosztowały mnie około 2300 zł. A o obecnych cenach może się nie wypowiem, bo szkoda gadać...
@Escalade: moze byc nie znam sie tak, X ray ma prawie kazdy to na tym ukryty tez jest ukryty "w cieniu"? Ale mowie lepiej zrobic dobrze, mam taki zab wiecej niz nie jeden miras tu na mikro ma lat, nic sie nie dzieje. Nic, nie rusza sie itd. Tez trzonowiec. Nie wiem czy ukryty moze miec zab siekacz, te maja jeden kanal ztcp.
X ray ma prawie kazdy to na tym ukryty tez jest ukryty "w cieniu"?


@marsjanin2012: Niby tak ale zawsze coś może się schować i dentystka sama stwierdziła, że bez mikroskopu też by przegapiła. Robiłem 6tkę i miałem 4 kanały, a wypełnione tylko 3. No i zaczęło się paprać jakoś 3 lata po zrobieniu stąd w ogóle decyzja o poprawkach.