Wpis z mikrobloga

Nieśmiałość to cecha, której kobiety nienawidzą i jest dla nich totalnie odpychająca. Jak jesteś spierdoksem z fobia społeczną, czy jakimś innym aspergerem, to w oczach społeczeństwa, a w szczególności kobiet, nie jesteś postrzegany jako prawdziwy mężczyzna.

"Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Columbia wykazało, że kobiety często oceniają nieśmiałych mężczyzn jako mniej atrakcyjnych niż pewnych siebie mężczyzn. Wyniki badań sugerują, że pewność siebie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na atrakcyjność mężczyzn."

"Innym badaniem, przeprowadzonym przez Uniwersytet Stanforda, okazało się, że nieśmiali mężczyźni są często postrzegani jako mniej atrakcyjni niż mężczyźni, którzy mają pewność siebie. Badania wykazały również, że mężczyźni, którzy byli bardziej ekstrawertyczni, byli częściej postrzegani jako atrakcyjni."

#przegryw #psychologia #fobiaspoleczna #logikarozowychpaskow
  • 26
@eisil: Może tak być, ale czuję potrzebę napisania, że dziewczyny z ZA i podobne ,,nie dynamiczki'', są często zafascynowane podobnymi outsiderami, a nie ekstrawertycznymi kolegami :D (z uwzględnieniem, że ci outsiderzy i mężczyźni ZA nie są zakompleksieni, ale są samotnikami, często niedogadującymi się z otoczeniem, przez niezrozumienie)
@iamNadia: Mam wrażenie, że takich kobiet jest mało, nawet jeśli mówimy o kobietach neuroatypowych. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że zadaniem mężczyzny jest nie tylko inicjacja znajomości, ale również zazwyczaj na jego barkach spoczywa odpowiedzialniść za to, aby nadać odpowiedni ton rozmowie i zbudować przyjazną atmosferę.
@iamNadia: Nie chce wypowiadać się za wszystkie kobiety z ZA, pewnie ze względu na własny introwertyzm i skłonność do izolacji rzeczywiście na ogół preferują mężczyzn, którzy nie będą wymuszać na nich różnych interakcji społecznych. Problem jest taki, że zazwyczaj to mężczyzna inicjuje znajomość, a żeby "przełamać lody" i wywrzec pozytywne wrażenie, trzeba się trochę postarać i wykazać jakąś pewnością siebie.
Nie mam w głowie dokładnych statystyk, a nie chce mi się
@eisil: Nie tylko mężczyźni muszą się wykazać inicjatywą. Jak wiesz kobiety z ZA nie są standardowe i potrafią przełamać stereotypy. Taki tip: wystarczy pokazać prawdziwego siebie, co dla osób ZA nie jest trudne, mniej się przejmować społeczeństwem i tym, co inni pomyślą (zakładam, że dlatego chłopak boi się wysłać mema do dziewczyny by się przywitać).

kobiety z ZA znacznie częściej wchodzą w związki niż mężczyźni.

Myślę, że wiedząc o problemach w
@iamNadia: Myślę, że jednak mężczyźni w większym stopniu. Sam nigdy nie byłem na randce, ale taki mam ich obraz w głowie (ʘʘ) Chłop musi więcej dać od siebie, żeby wywrzec pozytywne wrażenie, co oczywiście nie oznacza, że kobiety są z tego całkowicie zwolnione i nie muszą się postarać, żeby dobrze wypaść.

Kobiety z ZA lepiej funkcjonują w społeczeństwie niż mężczyźni, łatwiej się adaptują, dlatego nie jest to
@eisil: ciężko ocenić czy niebieski jest nieśmiały czy tobą gardzi bo to często wygląda tak samo. Na studbaza mam takich typów co nic nie powiedzą nawet część. A na pytania w jakimś projekcie w parach to odpowiadają mm yhmm ok. ( ͡ ͜ʖ ͡) no to skąd mam wiedzieć czy typ jest po prostu nieśmiały czy jest mizogonem.
Ludzie serio wysyłają sobie memy, które są zaczątkiem konwersacji dążącej do nawiązania nowej relacji?


@eisil: Nie wiem, jak z resztą internetu, ale na wykopie to pasuje jak najbardziej, w końcu to portal ze śmiesznymi obrazkami i przesiadują tu dziwni ludzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)