Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do #hardware #informatyka

Mam dysk (D:), który jest SSD. Problem jest taki, że on mi po prostu umiera.
Kupiłem zewnętrzny dysk HDD, który obecnie jest dyskiem (G:)

Przerzuciłem dane z dysku (D:) na (G:)
Na dysku D: miałem poinstalowane aplikację tj. np: InteliJ IDEA i wiele wiele innych.

Czy jeśli struktura katalogów, na dysku zewnętrznym będzie taka sama jak na dysku SSD, który umiera i zmienię literkę dysku, tak, żeby nowa lokalizacja w systemie operacyjnym wskazywała na dysk D (mowa o tym zewnętrznym dysku HDD) - to wtedy programy będą uruchamiać się tak jak wcześniej?

Problem jest taki, że jak mi dysk D padnie, to komp strasznie muli bo wygląda tj. było bardzo dużo niezakończonych połączeń + jak chcę uruchomić intelij idea (skrót na pulpicie) to nie mogę tego zrobić, bo docelowo był zainstalowany na (D:)

Czy da się zrobić tak, żeby system operacyjny jak kliknę na ikonkę InteliJ IDEA, uruchomi tę aplikację, tj. wcześniej gdy działał na (D:)?
Póki co robię to i chcę sprawdzić, ale może ktoś szybciej mi odpowie na moje pytanie.

(Robię taką samą strukturę na G: jak na D:, a potem będe próbował zmienić literki) - pytanie czy jak klikne w skrót na pulpicie do apki, która była na D:, czy ona się uruchomi

#informatyka #pytanie
Yakooo - Mam pytanie do #hardware #informatyka 

Mam dysk (D:), który jest SSD. Probl...

źródło: dyski

Pobierz
  • 3
@adii_22: Nie bardzo, bo dysk umiera przy operacji na nim.

Co prawda sprobowałem przerzucić sporo na dysk HDD, ale nie wszystko.
Teraz po prostu postaram się utworzyć partycję D: i to co mam wrzucić na nią