Wpis z mikrobloga

Mircy, dzisiaj kupiłem córze rower (Corratec Bow 20) i coś mi się nie podoba w tylnej "przerzutce". Są dwa problemy:

1. Czy takie otarcie na wózku jest normalne po 2 km jazdy (zdjęcie z wpisu)? Dodam, że przerzutka to Microshift 26 ze zmianą biegów w gripie. Z przodu pojedyncza zębatka. Jak zakręcę pedałami w tył, gdy koło się kręci to mam wrażenie, że po kilku obrotach łańcuch tam haczy i zaczynają się dziać cuda (spada z zębatki na inną).

2. Biegi w dół schodzą lekko, natomiast pięciolatka nie daje rady wrzucić biegu wyższego. Nawet mi to przychodzi z wysiłkiem.

Jakieś sugestie? Pewnie się tak skończy, że w poniedziałek podrzucę rower do sklepu, ale wolałbym uniknąć wycieczek.

#rower #rowery #rowerowywroclaw
cibronka - Mircy, dzisiaj kupiłem córze rower (Corratec Bow 20) i coś mi się nie podo...

źródło: temp_file.png8702792435454168023

Pobierz
  • 5
@cibronka: przerzutka jest niewyregulowana. Przy przerzutce lub manetce (tak, może być w obu miejscach) masz śruby sterujące naciągiem linki. Wykręć ją trochę tak aby biegi i w górę i w dół płynnie chodziły. Przy kręceniu do tyłu łańcuch powinien pracować równo na zębatkach i nigdzie nie przeskakiwać (to też wskazuje czy jest dobrze wyregulowane). Na przerzutce masz śrubki 2 ograniczające maksymalne wychylenie przerzutki w jedną lub drugą stronę. musisz nimi trochę
Dzięki Panowie!

@iooq przez automat mam rozumieć całe ramię?
@eloar sklep ma też serwis, więc laski nie robią, bo twierdzili, że rower wyregulowali. Jutro pogmeram - jak się nie uda to niech robią.

Czyli nie martwić się tym otarciem?
tak, całe ramie i ta górna rolka/zębateczka ma być w osi największej zębatki kasety i już nie wychodzić poza jej zakres i w sumie na najmniejszej dolnej tak samo... te ograniczniki zabezpieczają przed spadaniem łańcucha na skrajnych przełożeniach i żeby automat nie wkręcił się w szprychy