Wpis z mikrobloga

Jak obecnie jest z korzystaniem z polskiego numeru telefonu za granicą w UE (konkretnie Niemcy) podczas dłuższego pobytu? Można śmiało korzystać czy lepiej opłaca się kupić SIM na miejscu.

Gdzieś trafiłem informację, że i stawki takie jak w Polsce obowiązują do 30 dni, a potem są już liczone według taryfy lokalnego operatora. Nie mogę znaleźć szczegółów na ten temat.

#siecikomorkowe #operatorzykomorkowi #telefony #niemcy #emigracja
  • 7
Gdzieś trafiłem informację, że i stawki takie jak w Polsce obowiązują do 30 dni, a potem są już liczone według taryfy lokalnego operatora.


@Adriian321: bzdura. Jak operator uzna że za długo siedzisz dostajesz doplatę 10-12 gr do minuty wykonanego połączenia i 2-4 gr minuta połączenia odebranego/wysłany SMS.
A od kiedy, to też zależy od operatora, w Orange powyżej 4mc chyba w 8 kolejnych za granicą, w T-Mobile chyba powyżej 3mc w
@Adriian321: Stawki masz według danego pakietu/abonamentu czyli rozmowy na pl numery za free, SMS free. Każdy operator podaje ile masz w danym pakiecie GB na UE. W plusie mam jakieś 20 przy abo za 80zł. Lokalnie internet w DE nie jest tani. Pakiet 30 GB w lyca to 30 euro. Polityką uczciwego korzystania się nie przejmuj, dawno już nikt z tego nie korzysta. Od 3 lat używam plusa w DE, różowa
@bsl No właśnie czytam, tylko w różnych źródłach jest to podane wymijająco typu "podróżowanie". Jak jadę na wakacje to spoko, ale ciężko znaleźć informację co z korzystaniem przez kilka miesięcy.
@Adriian321: U operatorów to się zwie Polityka Uczciwego Korzystania. Zwykle to jest tak, że w kwartalnym rozliczeniu numer powinien być przynajmniej przez miesiąc ciągiem w Polsce, inaczej mogą uruchomić opłaty zgodne z cennikiem.