Wpis z mikrobloga

Serwer do gier - ktoś tutaj ogarnia takie tematy?

Mam obecnie x różnych maszyn służących jako serwery. W sumie te ważniejsze to jakieś 30 rdzeni, ze 120GB ramu i dużo dysków. Na tych maszynach działają różne procesy i maszyny wirtualne w różnych konfiguracjach. Żaden serwer nie jest atx/itx, same sff i embedy.

Teraz pojawia mi się potrzeba powalczyć ze sztuczną inteligencją która wymaga mocnego gpu. Wymyśliłem sobie że troszkę skonsoliduję obecne maszyny.

Chcę zbudować komputer do grania, serwer oraz laba w jednym. Grać nie gram wcale, ale mając już topową kartę graficzną pewnie bym coś odpalił na ultra 4k. Chciał bym aby jedna z maszyn wirtualnych działała na windowsie i uruchamiała gry przez gpi passthrough i streamowała je do terminala przy tv lub po hdmi.
Jako serwer chciał bym podpiąć 2x2.5Gbit oraz 2x10Gbit i minimum 2x lub lepiej 4x nvme oraz kontrolery sata do dysków twardych (8-12 dysków sata idealnie), może nawet drugie gpu (już słabsze) czyli dużo pcie
Ramy raczej nie ECC, ale myślę 128GB.
Procesor musi mieć dużo rdzeniuff, to zdecydowanie ważniejsze niż single thread.

Jak to ugryźć? Da się coś takiego złożyć na konsumenckim szpeju czy to już tylko szuflady? Jest jakaś płyta główna która to dźwignie? Czy da się zbudować serwer tak, żeby do grania też się nadawał?

Budżet nie bardzo gra rolę jeśli da się to ugrać sprzętem cywilnym, a enterprise też nie gra roli bo mnie nie stać na aż taki wydatek :)

#komputery #programowanie #sztucznainteligencja #pcmasterrace #serwery #skladamkomputer
kmiclowsky - Serwer do gier - ktoś tutaj ogarnia takie tematy?

Mam obecnie x różnych...

źródło: vld2122.1419979142

Pobierz
  • 4