Wpis z mikrobloga

@dawidf: Musisz w okienku pytać, ale ja co pytam to inną cenę dostaję... Chciałem jechać do Neuschwanstein i podają mi ceny od 480 do 720 euro za osobę w jedną stronę...
@TheMan: WTF, bardzo podoba mi się czas jazdy, będę w Warszawie na Centralnym to się spytam bo za parę miesięcy się wybieram, a chcę sobie plan ułożyć czym jadę ;)
@dawidf: Samochodem taniej mimo wszystko... Do Pragi za bilet płaciłbym 200 zł od osoby w jedną stronę. Samochodem miałem 470 km. Licząc średni kurs paliwa i spalanie 8l, to w jedną stronę przejadę samochodem też za trochę ponad 200 zł. Więc jadąc w dwie osoby autem już taniej wychodzi...
@TheMan: tego Twojego kierunku to nawet nie ogarnąłem w wyszukiwarce PKP, także myślę że to trochę za egzotyczne jest dla naszych kolei, a tutaj Ostrava jest obsługiwana normalnie przez EuroCity, a i z odległością nie jest źle, chyba nie będzie biedy, jak nie to się zabiorę autobusem bo to dosyć popularny termin będzie :)
@dawidf: Znaczy Neuschwanstein to zamek, tam jest miejscowość pod nim oddalona o 6 km, nie pamiętam teraz jej nazwy. Ale jedzie się głównymi trasami Niemiec i potem przesiadka na ichniejszą osobówkę. Problem w tym, że niemiecka kolej do najtańszych nie należy, a i w Euro płacić trzeba...

To miasto to Fussen.
@TheMan: preferuję EuroCity, i tak będę musiał z Suwałk jechać 5 godzin do Warszawy, także jedyna dobra opcja to te EC - czas naprawdę mi odpowiada ;) TLK będzie się strasznie ciągnąć.