Wpis z mikrobloga

Macie wyczuwalną różnicę w wibracjach na touchpadach? Dostałem nowego decka w ramach RMA I dostałem kolejny numer RMA że względu na właśnie wibracje. W poprzednim była dysproporcja, ale niewielka. W nowym jest dramat. Jak to u Was wygląda?
#steamdeck
  • 10
@why1sthat: Ciekawe. W pierwszy, decku miałem różnice, ale jakoś się tym nie przejmowałem. Poszedł do wymiany, bo padł wentyl. Ale proces reklamacji był dość długi.
Jak przy drugim napisałem im o tym touchpadzie to już w pierwszej wiadomości dostałem info o RMA. Wygląda jakby to była jakaś znana im wada, że nie chcieli żadnych nagrań ani więcej informacji.
W wiadomości zwrotne zapewnili mnie, że to nie żaden rebf, tylko nowa sztuka.
@Grysik: Coś chyba jest na rzeczy. Pamiętam, że w pierwszym decku też miałem jakieś jaja z lewym touchpadem. Działał tylko jak d - pad, a uświadomiłem sobie dopiero, gdy dostałem nowego i okazało się, że da się go używać jak scrolla myszy, że działa w nim dotyk i haptyka tak jak i w prawym.
Tak przy okazji to też w trakcie scrollowania stron czy katalogu lewy touchpad działa wam jak zepsute
Tak przy okazji to też w trakcie scrollowania stron czy katalogu lewy touchpad działa wam jak zepsute kółko w myszce? W sensie, że ten sam gest raz przewija w dół, by w kolejnym smyrnięciu przewijać w górę


@mr_brOz: Aż tak to nie :D
@mr_brOz: przesuwając palec przy prawej lub lewej krawędzi touchpada przewija stronę w dół lub w górę przy tym samym ruchu, to chyba jest zamierzone
@xVert: @mr0lo: Ktoś mi podpowiedział na innym forum, że gesty jak z telefonu nie działają. Trzeba kręcić kółeczka w lewo lub prawo i wtedy przewijanie działa jak powinno :P