Wpis z mikrobloga

@Ogau: No bez przesady, w 2 miesiące cena papryki nie skoczyła o 60%
Sprawdziłem ceny w sklepach z dostawą zakupów do domu (które mają zwykle wyższe ceny niż są w sklepach na miejscu)
Auchan: 20,99 zł / 1 kg
Frisco: 22,48 zł / 1 kg (lub 19,96 jeśli wybierzemy paprykę żółtą)
Carrefour: 21,99 zł / 1 kg ( 19,99 za zieloną)

Chciałem sprawdzić po ile w Biedronce kupowałem ostatnio i w
  • Odpowiedz
@getresh: no przecież nie zmyślam cen. Byłem w Auchanie w zeszły piątek i papryka czerwona kosztowała 25zł/kg. 18 przy tym brzmi jak za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@konradpra: widocznie w bardziej zurbanizowanym środowisku mieszkasz. W South i West yorkshire jeszcze się nie spotkałem z jakimś limitem. Nawet wczoraj po 23 miałem przyjemność odwiedzić 3 markety i w żadnym nawet nie brakowało warzyw owoców itp a dopiero co zaczynał się rozładunek nowego towaru
  • Odpowiedz
pis #!$%@?ł zbiory papryki w Hiszpanii, potężni są ()


@faoiltiarna: moze i nie, ale jakby pis nie #!$%@? inflacji do poziomu ~20% to nikt by nie dawal #!$%@? o to, ze papryka poza sezonem kosztuje tyle, bo by mogl sobie oszczedzic na czyms innym. Niestety, wszystko kosztuje w #!$%@? duzo i ludzie maja juz dosc polityki tego rzadu jesli chodzi o inflacje (bo tej
  • Odpowiedz
ludzie maja juz dosc polityki tego rzadu


@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: xDDDDDDDDDDD
Proszę ja ciebie, nie oszukuj siebie, a przede wszystkim innych ludzi. Chciałbym, zeby to była prawda, ale sondaże mówią coś innego
https://www.wnp.pl/parlamentarny/sondaze/poparcie-dla-pis-lekko-w-gore-ko-stoi-w-miejscu,1201.html
https://www.wnp.pl/parlamentarny/sondaze/opozycja-zyskuje-kosztem-pis-w-najnowszym-sondazu,1199.html
PiS nadal trzyma się mocno, bo polaczków nie obchodzi jakaś tam inflacja, polaczków obchodzi rzułta morda papieża, Tusk i rewaloryzacja 500+ na 800+
  • Odpowiedz
@niochland: ale ty wiesz, ze to te 30% to w praktyce sam elektorat ze zrytym baniakiem przez tvpis, bo maja demencje i wystarczy im powiedziec, ze to wszystko wina Tuska i uwierza jak dzieci? Reszta wahan to sa niezdecydowani albo co chwile zmieniajacy zdanie.

Nie twierdze, ze nie ma normalnych ludzi, ktorzy glosuja na pis (ale to albo sami pisowcy, ich rodziny albo wlasnie debile, ktorych interesuje tylko 500+
  • Odpowiedz
@Gopnik: #!$%@? wam młodym to się już w dupach poprzewracało! Paprykę sobie panicz w zimie funduje kurła, z czostkiem jeszcze jakby tego mało było! Za moich czasów to się pieczone kamienie z rzeki jadło, a nie takie luksusy!
  • Odpowiedz
@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota przeciez inflacja to właśnie jest efekt wzrostu cen. A ceny rosną z wielu powodów - te 8-10% inflacji dostajemy z powodu absurdalnego rozdawnictwa covidowego (ale tutaj całemu EU #!$%@?ło) ale reszta to efekt braku tanich surowców od ruskich. Inflacja jest liczona r/r i teraz zagadka: myślicie ze za rok będzie taka sama jak teraz? Jeśli tak to dlaczego skoro ceny już sie dostosowaly do nowych warunków ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Gopnik: tak to jest jak panicz idzie do sklepu bo chce coś kupić, zamiast się przygotować, przejrzeć peppera, gazetki i odpowiedzialnie zaplanować zakupy
  • Odpowiedz