Wpis z mikrobloga

Zdaje sobie sprawe ze pytanie moze byc z serii glupich ale co chwile czytam rozne opinie. Sprawa ma się tak że pogorszył mi się w ostatnich latach wzrok - olewałem sprawę ale stało się to z lekka uciążliwe. Gdzie pójść - okulista/optometrysta? Potem do salonu czy kupować oprawki przez neta czy jeszcze jakoś inaczej? Jakie bajery warto mieć w okularach - pracuje bardzo dużo przy komputerze. Cena nie gra roli i szczerze nie wiem ile trzeba wydać za coś dobreg ale powiedzmy że budżet to max 3tys zloty. Pokieruj mnie ktoś żebym dobrał to dobrze, kupił coś dobrego i nie czuł się wydymany ze zapłaciłem za oprawki z marza 300%
#okulista #optometrysta #okulary
  • 14
@dilven: możesz najpierw iść do okulisty sprawdzić ogólnie stan oczu, potem do optometrysty (może być w salonie). Warto mieć najlepszy antyrefleks i najlepsze powłoki czyszczące. Budżet zależy od tego, co będzie na recepcie. Nie wiemy na tę chwilę czy potrzebujesz np. redukcji grubości, a może okularów relaksacyjnych bądź progresywnych. Jak będziesz chciał fotochrom to cena też automatycznie idzie o kilka stówek w górę.
@fotograf_warszawiak: Nie mam pojecia, nigdy nie mialem okulartów ;) okej czyli zamawianie przez neta dotyczy tylko osób które już wiedzą co chcą. Szukać jakiegoś mniejszego miejsca z dobrymi opiniami czy polecasz jakies bardziej rozpoznawane marki typu visionexpress?
@dilven: polecam Ci lokalnego optyka, gdzie pracuje optyk a nie sprzedawca. Duże sieci typu VE kuszą promocjami, ale jak zaczniesz porównywać cenę końcową a nie procenty, to za szkła Hoya z filtrem Blue z redukcją grubości zapłacisz u niezależnego optyka 666 zł, a w VE "pakiet" złoto + blue cut już 908 zł. W dodatku może wcale nie potrzebujesz redukcji grubości i wystarczą standardowe za niecałe 600.
Optyk może Ci polecać
@fotograf_warszawiak: Gdybym był z Warszawy to skorzystałbym na pewno bo bardzo mi pomogłeś. Niestety jestem z Wrocławia więc musze znaleść coś na miejscu. Z waszymi radami będzie dużo łatwiej. Dzięki jeszcze raz
@fotograf_warszawiak: ooo bardzo spoko porada. Już któryś raz czytam ze Hoye są spoko. Boje się tego, że będzie mnie denerwować jakaś zmiana kolorów co prawda nie pracuje z kolorami ale nawet tryb nocny mnie w telefonie irytuje także Essilor brzmi bardzo fajnie:D
@dilven: i takiego wyboru nie masz w sieciówce. Sprzedają soczewki jednego typu, w dodatku pod marką własną i nawet nie wiesz czy to jest blue block czy blue filter i nie masz żadnych alternatyw ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie jesteś w stanie też porównać do innego produktu.