Wpis z mikrobloga

Jest tu jakiś spec od #komputery i #premierepro ? Stawiam zajebistą flache jak mi ktoś pomoże ogarnąć gdzie leży problem. Otóż:

Czy Wam też tak muli podczas multicama? Problem pojawia się po 10-15 minutach pracy i z minuty na minutę jest coraz gorzej, podczas multicama po czasie nie da się w ogóle pracować. Po zrestartowaniu programu przez chwilę jest ok a po kilku minutach znów zaczyna mulić coraz bardziej. Zaznaczam, ze dzieje się tak nawet na ultra małych plikach proxy. Zmiana kamery łapie niekiedy po 3 sekundach, oddalanie timeline podczas playbacku też szarpie na maksa, ogólnie jakakolwiek aktywność zaczyna tak mulić, że nie da się używać programu. Komputer mam ok i to na pewno nie wina sprzętu - i7 12700k, 64 gb ram, rtx 3060 ti. Patrzę na wykorzystanie sprzętu podczas playbacku i praktycznie wszystko uzywane jest na kilka procent. Macie jakiś pomysł co to może być? System Win11, raczej czysty, skanowałem różnymi programami. Gry chodzą ok, ogólnie wszystko chodzi ok poza Premiere.

#hardware #adobe #pcmasterrace #montaz
  • 6
@koronawirus: Hmm. Zacząłbym od stres testu komputera, tak na 30 minut, zobaczyć czy się na zawiesi, nie wyłączy. Potem bym wywalił Adobe totalnie do zera - lącznie z rejestrem itd. Jeśli masz możliwość, postaw sobie wirtualną maszynę np. z Windowsem 10 i zobacz, czy będzie też tak ostro mulił na niej (tylko pamiętaj, żeby dobrze skonfigurować maszynę, dać jej dużo RAMu itd.). Inny pomysł, to sprawdzenie innej wersji PremierPro, może z
@razzor91 Komputer w stresie przetestowany, ram nawet wymieniłem na inny, przenosiłem pliki proxy na inne dyski, pliki projektu na inny ssd, usuwałem premiere do zera poprzez Adobe Uninstaller. Jak zaczyna wieszać to nawet patrzyłem wykorzystanie sprzętu w menadżerze zadań i nic nie wykracza poza 10 procent użycia. Temperatury też są w normie. Już mi włosy wypadają z głowy przez to bo nie wiem co dalej sprawdzić. Dzieje się to to właśnie na
@koronawirus: To wygląda jakby pamięci mu brakowało, ale jest to wątpliwie, chyba, że masz dysk zapchany tam gdzie on sobie temp robi, ale też wątpię. Spróbowałbym go postawić jeszcze na wirtualce, innych pomysłów nie mam. Jeśli na wirtualce dalej byłoby źle, to może być to problem sprzętowy z zasilaniem / #!$%@?ą płytą.
@razzor91 cofnalem program o 3 wersję, do v23 sprzed kilku miesięcy i chodzi jakbym pracował na 20 lat młodszym sprzecie, wręcz idealnie. ten program i jego aktualizacje to jakieś nieporozumienie