Wpis z mikrobloga

Swift jest wykorzystywany do płatności międzynarodowych, a nie lokalnych rozliczeń.


@kamil-wasniewski: Jak prześlesz sobie przelew z jednego banku polskiego do drugiego w innej walucie niż PLN/EUR to też będzie SWIFT.
@obieq: silna spekuła i pewnie przeceniona? Tak. Piramida? Niekoniecznie... To zwykły biznes generujący przepływy, tylko inaczej ubrany: https://joncharbonneau.substack.com/p/eth-is-not-ultrasound-money-part

W skrócie, każdy handlujący obrazkami czy spekulujący dźwignia przy pomocy defi jak AAVE, Uniswap, drukujący stablecoiny jak DAI / RAI, przewożący kapitał między tańszymi sieciami warstwy L2, użytkownicy takich sieci L2 czy JPMorgan rozliczający się z innym bankiem za pomocą stablecoina banku centralnego, generują spalanie opłaty (tzw. gaz), które są równoważne "buybackowi
@gysnde: #!$%@?. Kazdy sam decyduje, ale zal mi wszystkich co marnuja czas na sledzenie postow, blogow i youtuberow ktorzy robia analizy IDZD odnosnie kursow, a pozniej byle pierdniecie i kursy ida w inna strone. Nie neguje ze sie na tym nie da zarabiac bo sam bawilem sie w kopanie i gre na dzwigni, ale nigdy sie nie zaglebialem w te wysrywy.

Wszyscy eksperymentuja, a jakos sukcesow nie ma, pojedyncze niszowe serwisy
@obieq:

Nie neguje ze sie na tym nie da zarabiac bo sam bawilem sie w kopanie i gre na dzwigni, ale nigdy sie nie zaglebialem w te wysrywy.

Lol, nie mówię o tradingu, tylko inwestowaniu (znasz różnicę?) Tak jak mnie nie obchodzą spółki, które kopią miedź czy transportują węglowodorki, to rozumiem, że są ludzie, którzy się znają i ich to jara i będą to analizować, dyskutować o tym i spekulować na
@gysnde: dobra z fanatykiem nie ma rozmowy. Mam podstawowe pojęcie o blockchainie bo więcej nie potrzebuje. A o tym jak działa płatność kartą /rozliczenia międzybankowe mnie nie ucz bo programuje m.in fragmenty takich systemów i też nie ma co schodzić nie wiadomo jak nisko.l, bo to wiedza zbyteczna dla większości osob. Chyba że sobie lubisz z kolegą przy browarze filozofować "co by było gdyby", albo powalczyć na argumenty bo więcej pożytku
@obieq:

A o tym jak działa płatność kartą /rozliczenia międzybankowe mnie nie ucz bo programuje m.in fragmenty takich systemów

W takim razie nie dziwię się, że jesteś negatywnie uprzedzony, bo jebnie was to podobnie jak A.I. grafików, tłumaczy, a niedługo prawników czy co tańszych programistów. Kiedyś trzeba będzie się zająć uczciwą pracą, a nie bankowością.

Wołaj jak cokolwiek się ziści.

I tak nie uwierzysz, bo to już się dzieje: https://thedefiant.io/tesla-makerdao-loan
@gysnde: w IT można się zajmować czymkolwiek pracy przez kilka dekad jeszcze nie braknie nawet przy ChatGPT i jego następcach, które już się sprawdzają w wielu dziedzinach chociażby chatbotah, asystyentach i 1 linii wsparcia w kilku branżach
Uprzedzenia nie wynikają z zawodu.