Wpis z mikrobloga

Ankieta time, tylko ja olewam te durne ogłoszenia o prace ktore przekierowują na #!$%@? formularze?
Ktoś ma na to czas i energie w czasach gdy w 2023 można się spodziewać ghostingu w 95% przypadków zanim oferta wpadnie? xD

#programista15k #pracait

Szukając pracy na jobboardach

  • Aplikuje na ogłoszenia bez quick applaja 31.5% (17)
  • Omijam wszystkie ogłoszenie bez quick applaja 35.2% (19)
  • Zaaplikuje na ogłoszenie quick applaja ale rzadko 33.3% (18)

Oddanych głosów: 54

  • 6
@villager: bo jakby rozumiem rok wcześniej, widzisz pracę marzeń idealnie się wpasowujesz doświadczeniem, wypełniasz se formularz bo wiesz że odezwą się na następny dzień, a za tydzień wyślą ofertę. teraz w 2023 kiedy te aplikacje albo idą do śmieci, albo marnują twój czas opowiadając po całej rekru że mają hiring freeze etc. to mi trudno znaleźć energię na zabawę w 1000 formularzy
@villager: Ja tam czekam na to co spłynie, jak aplikowałem gdzieś to zawsze jak głuchy telefon bo tych zgłoszeń była czesto masa. A jak rekruter sie odezwie to zgarnie 5 kandydatów odsieje trzech, pozostłych 2 przedstawi klientowi jako top topów. Klient nie ma czasu, wiec pobieżnie sprawdzi bo przecież już jesteś wyselekcjonowny z setek profili i dostajesz dobra oferte. Minus że przez pośrednika ale bez niego nie da rady takeij pracy
@Creamfields:

chyba jeden raz w całym życiu zdarzyło mi się żeby ktoś mi nie odpowiedział na wysłane cv. Mam wrażenie że żyjemy w innych rzeczywistosciach


to proste jak #!$%@?, w 2014 gdy aplikowales to bylo istne eldorado i odpowiedzieliby nawet bezdomnemu gdyby uslyszeli ze umie hello world, teraz masz 30 lat expa wiec naturalne, ze kazdy sie odzywa xd senior a zero logiki...