Wpis z mikrobloga

Mirki, czy da się połączyć laptopa z telewizorem bez użycia kabla ? Laptop to Acer Nitro 5 a tv to jakis budżetowy Grundig, zeszłoroczny model.

Nie wiem jakie tagi dać, bo się wyświetlają podpowiedzi jak w starym wykopie.

#rtv #laptop #tv
  • 5
@ch1va5: z tego co widze, to jest, wchodzisz w bluetooth na laptopie, wyszukujesz swojego telewizora i po prostu łączysz się z nim, tylko musisz patrzeć, bo mogą być dwie opcje, łączenie z obrazem albo audio.
@ch1va5: Miracast lub Chromecast. Jeśli masz na TV androida, to masz też Chromecast, ale skoro to budżetowy TV, to raczej androida nie posiada. Sprawdź czy masz tam Miracast, jeśli tego też nie ma - pozostaje ci jakiś adapter z androidem, żeby dało się używać Chromecast.
@mariecziek: @siemboom dzięki wielkie. W telewizorze znalazłem Screencast i udało się połączyć przez Bluetooth. Nie wiem tylko dlaczego, mimo iż pamięta urządzenie TV, to muszę je usuwać i znajdować przy każdym nowym połączeniu. Bo nie widzę nigdzie przycisku "Połącz".

Muszę jeszcze poszukać ustawień ekranu, żeby wyłączał w lapku jak przerzuca obraz na TV, ale to już (mam nadzieję) sobie poradzę.