Wpis z mikrobloga

#gielda
takie rozmyslania
jak na rynku rentownosci mamy ruchy ktore sa dwukrotnie wieksze od najwiekszych ruchow w historii - dzis
to czy na rynku akcyjnym nie moze zdarzyc sie taki event?
i jakie sa na to szanse
mielismy juz +5.5% w tym cyklu

0DTE zwieksza takie ryzyko znacznie
spadek -4% moze sie szybko przerodzic w -10% jak market makers nagle zostana z reka w nocniku

Zarowno Mike Green jak i Cem Karsan zwracaja na to uwage
  • 7
@151346136: ja mam inna rozkmine, wiesz moze od czego zaczal sie problem z svb ? w sensie tak najwczesniej.

Jaki czas temu ceo sprzedal akcje za pare milionow
Inni CEO startapow ktorzy mieli zdeponowane srodki wymieniali sie wiadomosciami zeby zabierac kase jak najszybciej

co sie stalo wczesniej ?
poki co mam jedynie banalne wytlumaczenie ze ktos podzielil sie informacja o cpi i decyzja fedu ze zwieksza stopy o 50pkt i nie
@KrowkaAtomowka CEO nie może sprzedawać kiedy mu się podoba. Takie plany są pisane na rok i więcej do przodu.
Może już tam gdzieś rok temu wiedział, że kiedyś to jebnie to się zabezpieczył. Ale jeżeli SEC mu plan sprzedaży przyklepał wcześniej to nie można mu nic zrobić.
A byłby idealnym kozłem ofiarnym jezeli by się szukało osoby odpowiedzialnej za upadek. SEC by go rozjechał.
@KrowkaAtomowka: na poczatku byli mneijszym bankiem, podczas pocovidowej bonanzy dostali mnostwo depozytow ze SPACow i IPOs i innych podobnych. Wszyscy pamietamy jak bylo koniec 2020 do prawie konca 2021
Dostali mase depozytow, to chcieli cos z nimi zrobic. Nie bylo szans na taka akcje kredytowa jak przyrost kredytow, wiec zapakowali sie w rzadowe obligacje, w koncu sa bez ryzyka.
Pozniej SPACi uschly, IPO tez, co zreszta sygnalizowali w swoich raportach kwartalnych