Wpis z mikrobloga

#wynajem Mam pytanie, chodzi o to że wynająłem mieszkanie jakiś czas temu i podczas wynajmu pośrednik tego mieszkania chciała zaplate w wysokości 600 zł, a z tego co czytałem na Internecie to podobno właściciel mieszkania płaci pośrednikowi a nie najemca ??
  • 4
  • Odpowiedz
@Barox8: to wcale nie jest takie niespotykane, że ciągną od dwóch stron hajs. Wynajmowałam mieszkanie w wakacje, kiedy był mega dramat z dostępnością i w akcie desperacji zgodziłam się na zapłacenie miesięcznego czynszu pośrednikowi. Uznałam że wolę to niż nie mieć gdzie mieszkać. Więc zdarza się tak, że to wynajmujący jeszcze płaci pośrednikowi. Wiadomo, jak masz opcję to najlepiej wynająć od prywatnej osoby, bo nie ma takich kosztów.
  • Odpowiedz
@Barox8: Też miałem taką sytuację. Te hieny nie dosyć że biorą prowizję od dwóch stron, to jeszcze o prowizji od najmującego mówią dopiero w trakcie podpisywania umowy. Raz się dałem tak zrobić, ale następnym razem po prostu zrezygnuję z najmu. Nie zamierzam pytać wcześniej. Sami powinni poinformować. Jakby tak każdy robił i marnował czas zarówno biurowi jak i wynajmującym, to może by zaczęli o tym informować wcześniej.
  • Odpowiedz