Wpis z mikrobloga

Jeśli przywódca kościoła nie potrafi rozróżnić dobra od zła to już czas na zmiane.


@Disscord93: On na siłę chce być neutralny w sytuacji gdzie cały świat wie co się na tej wojnie dzieje i kto jest agresorem. Trochę słabo to wygląda dla 1,4mld katolików. Głowa kościoła powinna wspierać pokrzywdzonych a nie udawać, że nic się nie dzieje.
Ludzie się nie odwrócą od wiary przez to, bo katolików i tak przybywa z
@Jimmybravo: Możliwe że on się tak zachowuje właśnie po to żeby ludzie się nie odwrócili od kościoła. Katolicy w Europie to jest wymierająca gromada starych ludzi, przyszłość kościoła jest w Afryce i może też w Azji, to tam ludzi przybywa i tam w wielu miejscach katolicyzm nie jest dominujący więc ma przestrzeń do ekspansji. Więc papież skupia się na mówieniu tego co tam chcą słyszeć a nie zadowalaniu starych bab z
@Jimmybravo: Niestety nie cały świat, a Europa i Ameryka Północna. Masz przesłonięte oczy z powodu tego, ze odbierasz to jako Europejczyk. Ja np. w pracy non stop słyszę, ze Ukraina jest biedna, ze USA wciągnęło ją w tą wojnę. Potwierdzenie tego widac w sadazach opinii publicznej.
@Disscord93: A taki Karolek nie potrafił od początku swojej kariery w Korpo Kościół Katolicki pojąć, że gwałcenie małych dzieci jest złe.

Tylko pedofil mógł w tak perfidny sposób bronić pedofili.
@Cineczeq: Czyli większość cywilizowanego świata Europa i USA, czas na wybranie strony już minął. Nie można być neutralnym, albo ktoś jest z nami albo przeciwko nam. Nawet małe dzieci wiedzą że ci którzy mordują i gwałcą niewinnych ludzi są źli
Benedykt uciekł bo nie mógł znieść zła w kościele.


@Yurakamisa: Benedykt zrobił taktyczną ucieczkę z tego syfu. Pamiętam jak był przeciwny gdy krzyczeli santo subito.
@Disscord93:
No tak, a teraz wejdź sobie na mapę i zobacz gdzie jest najwiecej katolików (ameryka południowa) i gdzie jest największy % przyrost katolików (Azja). Już rozumiesz dlaczego papież tak chce być na siłę neutralny?
@Cineczeq: Nie obchodzi mnie czego on chce, jeśli uważa się za jakiś autorytet moralny to niech już skończy bo się pogrąża. Dla mnie to zawsze był lewak i komuch. Chyba najgorszy papież od 2 wojny światowej