Wpis z mikrobloga

Mam zestaw mesh Tenda MW6 (na urządzeniach oznaczony jako mesh3). Aktualnie sieć działa na 3 piętrach z wykorzystaniem 4 kostek. Teoretycznie wszystkie pokazują, ze jakość sygnalu jest bdb, w każdym pokoju mam bdb zasięg wifi, niestety prędkość jest bardzo średnia. Przypuszczam, ze pomimo dobrego pokrycia po prostu net się gdzieś gubi z powodu ścian.

I teraz pytanie. Czy moge zamiast bezprzewodowo każdą kostkę podpiąć kablem tej samej sieci LAN? Tak aby internet do nich docierał kablem, ale aby dalej tworzyły jedną sieć wifi? Obecnie tylko jedna z nich jest podpięta pod WAN (router dostawcy netu). Każda z nich ma takie same porty.

Wiem, moglem kupić coś lepszego, niestety dałem się nabrać na dobre recenzje (pewnie sponsorowane) na YouTube. Numer telefonu infolini Tenda nie odpowiada, na maile nikt nie odpisuje.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie. Także osób, które mają jakiś fajny zestaw mesh tworzący jednolitą sieć wifi a możliwy spięcia kablem.

#routery #mesh #tenda #sieci #siecikomputerowe #komputery
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@K_O_R_N_I_K ok ale to wtedy w ustawieniach mam jakoś wymusić aby mesh tworzyły po kablu a nie bezprzewodowo? Konfiguracja jest bardzo uboga i nigdzie nie znalazłem informacji o możliwości spięcia kablem, stąd pytam tu.
  • Odpowiedz
  • 0
@K_O_R_N_I_K no i niestety dupa. Podpiąłem i nie wykrywa nic, ze jest na kablu. Dalej łączy się bezprzewodowo.

Telefon infolinii Tenda zgłasza komunikat, ze nie istnieje, na maile nikt nie odpowiada. Zero wsparcia. Jeśli ktoś kiedyś wygoogluje ten komentarz to moja rada - trzymajcie się od tego g... jak najdalej.
  • Odpowiedz
  • 0
@K_O_R_N_I_K ale co mam przełączyć? ????

Ty masz te kostki Tenda? One nie mają prawie żadnej zaawansowanej konfiguracji. Nie da się (wg mnie) nigdzie w aplikacji (zarządzanie jest tylko przez aplikację) wybrać łączenia przez kabel. Po podpięciu kabla po prostu nic się nie dzieje. To, ze sie łączy po wifi wiem stąd, ze poszedlem w miejsce o najgorszym zasięgu, podpialem kabel i dalej prędkość była mierna
  • Odpowiedz