Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich Mirków, Mirabelki i helikoptery bojowe! Od lat jestem z Wami, przeglądam, czasami komentuję, ale w końcu nadszedł ten dzień, nadszedł ten moment - zaczynam remont/wykończenie łazienki w domu.
Pomieszczenie ma 222 cm na 354 cm, skos na jednej ze ścian. Ściany otynkowane, skos i sufit z regipsu, ogrzewanie tylko podłogowe (+ docelowo kaloryfer żeberkowy na prąd), podłoga to anhydryt. Docelowe wyposażenie, to kabina prysznicowa (100/110 x 80/90), umywalka, tron, wanna oraz mała toaletka.
Nie mam doświadczenia budowlanego, nie mam sprzętu, ale za to mam chęci i czas (głównie praca zdalna), jak coś spi...zepsuję, to ja to zepsuję, a nie jeszcze komuś za to zapłacę.
Na początek chciałem prosić o radę jeśli chodzi o kolejność:
1) ze względu na ogrzewanie podłogowe i anhydryt mam "dziurę" pod docelową kabiną (hydraulik i spece od wylewki byli w tym zgodni), wymiary to 100 x 95. W rogu musiałem wyjąć styropian podłogowy, żeby zamontować korek na odpływie. Jak to teraz najlepiej połatać? Początkowo myślałem o kabinie walk-in bez brodzika, ale coś takiego średnio mi się sprawdzilo w obecnej łazience. Dlatego jednak ta kabina będzie z brodzikiem, nie za wysokim, ale jednak. Drzwi otwierane, nie przesuwane - jak to ogarnąć? podłączyć rurę do odpływu i wyprowadzić ją do docelowego miejsca odpływu? Przyjmując strop jako poziom 0, mam 10 cm styro, na tym są rurki od ogrzewania podłogowego oraz 5,5 cm kolejnej wylewki (anhydryt). Czy zapchać tę dziurę najpierw styropianem tak dobrze, jak tylko dam radę czy to wszystko jakimś cementem/betonem/zaprawą/czymś innym?
2) kolejność dalsza prac -> hydroizolacja (folia w płynie?), obudowa geberitu regipsem (sam stelaż jest zamontowany na ścianie), płytki będą na podłodze oraz do wysokości skosu - ok 136 cm od podłogi, wszystko powyżej farba (oprócz kabiny, tam do sufitu płytki), następnie montaż kabiny, umywalki, wanny, kibelka, biały montaż, na końcu elektryka (gniazdka + oświetlenie) - coś tutaj zmienić/dodać?
3) sprzęt - mam wiertarkę (na prąd), zestaw śrubokrętów, etc. Na ten moment kupuję poziomnicę laserową (porządny statyw od brata pożyczę), dodatkowo wyszukuję zmieszadło do zapraw. Nie wiem jeszcze co z cięciem płytek - czy lepiej poszukać i wypożyczyć taki sprzęt, kupić używkę czy nowy i później sprzedać?
Cały remont będę dokumentował zdjęciami i zdawał relację tutaj, pewnie nie raz i dwa prychniecie widząc moje pytania albo zdjęcia jak totalnie spi**doliłem coś podczas remontu - nie żałujcie sobie w komentarzach :)

#budownictwo #remontujzwykopem #remont
debren - Witam wszystkich Mirków, Mirabelki i helikoptery bojowe! Od lat jestem z Wam...

źródło: IMG_20230311_183314

Pobierz
  • 5
@debren: wyprowadź odpływ w odpowiednie miejsce, zabezpiecz folią, żeby nie był na sztywno i zalej to. Zrobisz hydro i bez znaczenia czy masz tam anhydryt czy zwykłą wylewkę bo odetniesz to od wilgoci. Teraz w deweloperkach ściany też tynkiem gipsowym robią i nie ma z tym problemu