Wpis z mikrobloga

Dzisiaj #dzienmezczyzn i życzenia dostałem tylko od dwóch osób – mój #rozowypasek i @wykop ale nie w tym rzecz.

W firmie, w której pracuję, od dłuższego czasu tamtejsze pracownice szykowały jakąś akcję na dzień kobiet (nie chcę ujawniać co to za akcja, ani co to za firma). A w dzień kobiet ruszyła ta akcja i była poruszana na wszystkie możliwe sposoby. Kobiety również same sobie składały życzenia, a faceci jeszcze dorzucali swoje.

Dziś patrzę i co? Firma, która uważa się za postępową i walczącą o równouprawnienie dla wszystkich, kompletnie zignorowała dzień mężczyzn. Nie chodzi o to, że nie zorganizowano żadnej akcji, tylko o to, że te same kobiety walczące o równouprawnienie w piątek nikomu nie złożyły życzeń, chociaż same je wcześniej dostały. Zamiast tego wciąż trwa akcja z dnia kobiet. Nawet nikt z zarządu, ani nawet faceci nie złożył życzeń, co również mnie zaskoczyło.

Nie mam "bólu doopy" o to, że nie dostałem życzeń w pracy. Zwracam tylko uwagę na fakt, że wielka polska korporacja, która zatrudnia w swoje szeregi - mówiąc krótko i wprost żeby się nie rozpisywać, bo nie mam czasu - zwolenników tęczy, wcale nie walczy o równouprawnienie. Nie to jest jej celem. Dzień kobiet i dzień mężczyzn to tylko jeden przykład.

Dzień kobiet czy inne tego typu wydarzenia warto obchodzić. Ja z moim różowym paskiem składaliśmy sobie życzenia i wręczyliśmy sobie prezenty, czego nigdy wcześniej nie robiłem. Chodzi o gest, uprzejmość, wyrażenie wdzięczności i takie tam. Reszta ludzi mnie nie obchodzi i polecam takie podejście. Ale życzenia od @wykop miło było dostać

#gownowpis
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Inispirion: u mnie podobnie. CEO powiedziala ze nie chce zeby to byla zwykla kartka w kalendarzu, a ze skoro w kraju jest x kobiet to musi ich wiecej pracowac w firmie i ze wprowdzi jakie programy dla kobiet....o dniu mezczyzn chyba nie slyszala...gdzie ja pracuje...

  • Odpowiedz