Wpis z mikrobloga

W tym materiale telewizyjnym przedstawiono dość rozległe sprawozdanie z wizyty Borysa Jelcyna w Polsce 25 sierpnia 1993 roku. Mowa w tym materiale również o tym, że Jelcyn poprosił o przebaczenie rodziny pomordowanych.
Z relacji prezentera (co potwierdza też nagranie wideo - mówię, ponieważ dla niektórych źródła IPN to za mało) dowiadujemy się także, że Jelcyn złożył kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym śmierć polskich oficerów i rozmawiał z księdzem ocalałym z masakry katyńskiej.

#rosja #wojna #ukraina
RazumichinZiK - W tym materiale telewizyjnym przedstawiono dość rozległe sprawozdanie...
  • 51
  • Odpowiedz
Katyń, a ja udowadniam, że było inaczej.


@RazumichinZiK: gdybym był czepialski jak ruska onuca to napisałbym że nic takiego w tym materiale oprócz słów lektora nie ma, lektor mówi też że polski ksiądz ocalały z mordu wybacza swoim oprawcom, podobno jest kupa materiałów wideo z przeprosin a nikt ich nie widział i o tym pisze @szurszur w swoim wpisie, o podrasowywaniu pewnych wydarzeń zgodzisz sie chyba że rózne stacje meedialne maja
  • Odpowiedz
@RazumichinZiK: Nie ma tam dowodu na przeprosiny. Złożenie kwiatów nie oznacza, że nastapiły przeprosiny. Poroszenko też kwiaty składał pod pomnikiem ofiar rzez wołyńskiej, a i tak powszechnie są oczekiwania oficjalnych przeprosin.
  • Odpowiedz
@bombastick:

ja prdl daję ci pogrubioną czcionką prezenterzy nigdy nie kłamią,


Napisałem o TVP, nie o prezenterze. Idąc twoim tokiem myślenia, prezenter nie skłamał, ale zinterpretował przekaz TVP - ergo, TVP kłamało.

Wyjaśniał to Szurszur w swoim wpisie


Ale ja pytam ciebie, a nie jego. Nie masz własnego zdania?
  • Odpowiedz
@RazumichinZiK: a TVP info po co uprawia swoją propagandę, był nacisk na ocieplenie stosunków więc szedł właściwy przekaz skoro było tak fajnie i obustronnie miło to dlaczego było tak źle
https://katyn.ipn.gov.pl/kat/histori/walka-o-prawde/przyznanie-sie-rosji/12120,Sprawa-Olega-Zakirowa.html
wracajac do przeprosin zamiesciłes link przeglądu tygodniowego w ktorym pisze o mnogości materiałów wideo rejestrujących przeprosiny daj do cholery jeden z nich i zamkniesz gębe sceptykom
  • Odpowiedz
@RazumichinZiK: Niekoniecznie kłamie. Może na serio uznali, że tak podrasowany opis odpowiada rzeczywistosci. Nawet gdyby jakieś słowa padły to aby uznać, że jakies państwo przeprosiło to trzeba mieć dowody wprost, a nie na zasadzie, jedna baba drugiej babie powiedziała, że Jelcyn przeprosił.
  • Odpowiedz