Wpis z mikrobloga

Mam takie dziwne wrażenie, że ludzie trochę za bardzo boją się upadku lub okrążenia Bachmuta bo wszyscy są pewni, że są tam jakieś znaczne siły ukraińskie a wcale tak nie musi być. W mieście może być jedynie niewielka ilość żołnierzy, których głównym zadaniem jest powstrzymywanie ataków z silnie umocnionych pozycji w centrum miasta w dodatku przeciwko grupom Wagnera i powietrznodesantowym, które choć dobrze wyszkolone, tak muszą pchać się widocznymi ulicami miasta przechodząc wcześniej przez rzekę co naraża je na znaczne straty. Bachmut jest zajęty tylko w 50 procentach, dalsze szturmy na miasto byłyby bardzo kosztowne, dlatego Rosjanie próbują stwarzać zagrożenie drogom do miasta, zwłaszcza od strony Chromowa i dalej na zachodzie i to tam możliwe, że trzymane są większe Ukraińskie siły, właśnie po to by miasto pozostawało niezdobyte a Rosjanie musieli wybierać między atakowaniem umocnionego miasta a licznych oddziałów strzegących dróg do niego (stąd to wezwanie Załużnego do wysłania rezerw) i w te czy we w tę to Rosja by biła głowom w mur, albo mury, zależy co by wybrała. Oczywiście to moje niczym nie podparte przemyślenia i trzymanie się miasta może być strasznym błędem, ale kto wie jak jest naprawdę

#ukraina #wojna #rosja
Kagernak - Mam takie dziwne wrażenie, że ludzie trochę za bardzo boją się upadku lub ...

źródło: Screenshot_2023-03-10-13-34-32-74_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12

Pobierz
  • 4
Mam takie dziwne wrażenie, że ludzie trochę za bardzo boją się upadku lub okrążenia Bachmuta


@Kagernak: Nikt się nie boi, tylko cały czas bolszewicy nagłaśniają ten temat i tego jest w internecie najwięcej. Wszędzie praktycznie wszystko stoi w miejscu.
ludzie trochę za bardzo boją się upadku lub okrążenia Bachmuta


@Kagernak:
Kiedy czytam o Bachmucie na myśl przychodzą mi "bitwy" pozycyjne z okresu Wielkiej Wojny. Szturmy z bagnetami, zniszczenia wszystkiego jak daleko oko sięga i ogólnie rozpacz. Jeszcze, tfu, gazów bojowych brakuje.

Czy Bachmut jest strategicznie ważny? Nie wiem. Niby ważny, bo daje możliwość wypadu na dalsze miejscowości i stąd tak uparcie się o niego biją. Ukraińcom się nie dziwię bo
@Kagernak: Grudzien - Bachmut to miasto ważne strategiczne i jeego utrzymanie jest kluczowe
Marzec - Panie, tam nic nie ma, poza tym to tylko pułapka na ruskich

Tak wygląda narracja TVN XD
@gotiman13: a dlaczego Bachmut jest ważny?
Bo nie chcą aby ruskie niszczyły inne miasta. to jedyna retoryka xd
Kiedyś był wazny ale teraz już niezbyt

Bachmut ma również duże znaczenie strategiczne. W 1924 r. miasto zostało przemianowane na Artemiwśk na cześć rosyjskiego rewolucjonisty Artema i odzyskało swoją pierwotną nazwę dopiero w 2016. Bachmut leży przy drodze krajowej E40, dokładnie pomiędzy drugim co do wielkości ukraińskim miastem Charkowem a Rostowem nad Donem