Wpis z mikrobloga

@modzelem: Nikt ci nie powie - potrzebna szczegółowa analiza energetyczna - ile izolacji na ścianach, posadzce i stropie. Jakie drzwi wejściowe i jakie okna. Jaka powierzchnia/kubatura.

Grzanie kablem oporowym/grzejnikiem elektrycznym czy pompa ciepła/klimatyzator (3-4x mniej energii)?

Może być 40 kWh rocznie na m2 przy nowoczesnym budynku, a może być 200-300 kWh rocznie przy nieocieplonym #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@modzelem: masz tam 3 fazy? czy możne jedną? Jak jedną to popatrz jaki masz bezpieczni k 10 - 15 amper. Pewnie bezpiecznie będzie użyć grzejnika 2kW. Wiec pobór prądu to 2kWh to znaczy ze za godzina pracy takiego grzejnika to około 1,6 zł (licze 0.8 za kWh)
Taki grzejnik będzie chodził non stop przez pierwsze kilkanaście godzin co daje około 25 zł na dobę na początek, a później mniej.
  • 0
Taki grzejnik będzie chodził non stop przez pierwsze kilkanaście godzin co daje około 25 zł na dobę na początek, a później mnie


@bladyatl: O właśnie o taką odp mi chodziło.

@PfefferWerfer Nie wiem co tam jest. Chce wynająć domek na 3-4 noce, a nie chce być wydymany przez janusza.
@modzelem: Lel, no to tak jak kolega napisał - 20-30 PLN dziennie. Myślałem że budujesz/remontujesz/kupujesz domek i kalkulujemy tutaj kilka lat użytkowania a nie 3 dni z kolegami bo chcemy zachlać na majówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)