Wpis z mikrobloga

@JemKredki1983: 5 Kwietnia 2020 roku. W tamtym czasie nie mogłeś wyjść na zwykły spacer, o korzystaniu z większości usług nie wspominając. Powiedz mi geniuszu gdzie było wówczas więcej wolności?
  • Odpowiedz
@stdmat: Długo jeszcze będziecie się srać o to że 3 lata temu na 2 tygodnie na całym świecie były lockdowny?
Wszyscy przeszli nad tym do porządku dziennego, rozumiejąc że zupełnie nowa dla wszystkich sytuacja pandemii globalnej wywołała różne działania tylko szury i debile przeżywają że im wolność zabrano dlatego Białoruś xD
  • Odpowiedz
@ApuApustaja: To #!$%@?! Ale już! Przejście graniczne z Białorusią jest otwarte. Do Kaliningradu też wyjedziesz. Tylko nie zapomnij potem dać wywiadu w RT1 jak to w giejropie źle!
  • Odpowiedz
Długo jeszcze będziecie się srać o to że 3 lata temu na 2 tygodnie na całym świecie były lockdowny?


@Elaviart: Baranku, tweet Wilka jest z tamtego okresu i odnosił się właśnie do lockdownu. Naucz się czytać ze zrozumieniem zanim zaczniesz pisać swoje mądrości.
  • Odpowiedz
@stdmat: Nadal nie wiem po co się srać "zniewalaniem", gdy dziś jest już ewidentnym że chodziło wyłącznie o walkę z pandemią. Lockdowny były w tej kwestii kosztownymi narzędziami, a nie celem samym w sobie.

Po prostu próbuję sprowokować jakiegoś szura, bo tymi najaktywniejszymi dawno wytarłem podłogę po kilka razy.
  • Odpowiedz
@Elaviart:

Nadal nie wiem po co się srać "zniewalaniem", gdy dziś jest już ewidentnym że chodziło wyłącznie o walkę z pandemią. Lockdowny były w tej kwestii kosztownymi narzędziami, a nie celem samym w sobie.


To nie ja wyciągnąłem ten tweet Wilka sprzed 3 lat. To po pierwsze. Po drugie nie ma znaczenia co z dzisiejszej perspektywy jest ewidentne bo Wilk nie pisał tego dzisiaj. Po trzecie jakie to ma w ogóle
  • Odpowiedz
@stdmat: Odnoszę się dzisiaj do treści tweeta, nawet nie nawiązując do osoby autora. Równie dobrze mógł to napisać jakiś anon, nie interesuje mnie także kiedy został wyprodukowany.
Powód dla którego wprowadzono lockdown jest kluczowy. O białoruskich standardach moglibyśmy mówić, gdyby wprowadzono na stałe bez podstaw i uzasadnienia.
  • Odpowiedz
@Elaviart

nie interesuje mnie także kiedy został wyprodukowany.


Jest to zatem debilizm z twojej strony bo z jego treści wyraźnie wynika, że odnosi się do tej konkretnej chwili, w której został napisany. Czas kiedy został napisany jest więc kluczowy do oceny jego sensu. Czy w dniu napisania tego tweeta poziom wolności na Białorusi był wyższy niż w państwach z lockdownem? Był. O czym tu więcej dyskutować?

Powód dla którego wprowadzono lockdown jest
  • Odpowiedz